Українці провели у Раду цілу армію родичів, тушок і воїнів-опозиціонерів

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українці провели у Раду цілу армію родичів, тушок і воїнів-опозиціонерів

Вибори 2012 не обійшлися без сюрпризів / Фото: УНІАН

ТСН.ua розбирався, кому і чому українці віддали мажоритарні мандати на виборах 2012.

Битва за Київ

З останніх сил не здається в боротьбі за депутатський мандат Віктор Пилипишин, ніяк не вгамується мільярдерка Галина Герега. Але як би не закінчилися ці мажоритарні баталії, можна сміливо стверджувати: в політизованому Києві перестала працювати "гречка". Ця технологія себе в столиці вичерпала.

Напередодні виборів 2012 практично ніхто не сумнівався у впевненій перемозі Олеся Довгого, який почав "завойовувати" свій округ ще задовго до початку виборчої кампанії. Але все врешті закінчилося перемогою ударівця Віктора Чумака.

На цю тему навіть з'явився анекдот: "Олесь Довгий визнав свою поразку на виборах на 214 окрузі м. Києва та просить виборців допомогти йому вивезти гойдалки, гірки й пісок з дитячих майданчиків".

Вже колишній депутат Володимир Філенко вважає, що кияни реабілітувалися за Черновецького. "Столиця залишилася столицею. Те, що кияни прибили команду Черновецького - це дуже класно. Київ не став донецьким. І нам відомо, що Банкова тепер буде максимально затягувати вибори мера столиці".

На думку соціолога Ірини Бекешкіної, людей обурила сама спроба підкупу. "Я якраз проживаю в 215 окрузі. Мене теж попросили вивісити на балконі плакат за Герегу. Обіцяли 100 гривень. І ви знаєте, в нашому домі не повісив ніхто. Хоча у нас багато бабусь... Там, де більше середнього класу, там люди менше кидаються на сотню гривень", - сказала вона.

І ще одна тенденція. У Києві, на думку експертів, перемогла... Юлія Тимошенко. Якщо в Києві перемагають такі нікому невідомі люди, як Леонід Ємець (Печерський округ № 221), то це тільки завдяки ресурсу Юлії Тимошенко", - переконаний політтехнолог Тарас Березовець.

"Виявилося, що Києву потрібні не політики з історією, а опозиціонери-воїни, які готові працювати не на округах, а все-таки більше на партію. І це дещо несподівано. Опозиція отримала дуже великий бонус від киян", - зазначив політолог Вадим Карасьов, який сам пробував свої сили на цих виборах.

Тушки і родичі

Зате південь і схід традиційно проголосували "за своїх". Причому, в деяких випадках за "чужих", але з правильною партійністю. Наприклад, абсолютно чужа для Харкова Ірина Бережна перемогла досвідченого і шанованого Олександра Кірша, заслуженого економіста України, неодноразового "Харків'янина року".

Володимир Філенко переконаний, що тут не обійшлося без фальсифікацій. Адже екзит-поли показали перемогу Кірша. "У Харкові за ніч з'їли голоси. Там давно це вміють робити", - зазначає він.

А ось Черкаси абсолютно чесно і демократично провели в Раду "непоказну тушку" Володимира Зубика та "тендерного умільця" Антона Яценка.

У Чернігівській області переміг Микола Рудьковський, який свого часу літав з однією красунею в Париж за бюджетний рахунок. Також Чернігівська область провела головну "тушку" Рибакова.

"Ну, як можна було за нього проголосувати! Хоч дізнайтеся трошки, що це за особистість така унікальна", - дивується в розмові з ТСН.ua політолог Михайло Погребинський.

Вінниця дала парламенту 7-го скликання двох Калетників (дядька і племінницю). Хоча в Раді їх буде троє - Калетник-син пройшов за списками КПУ. А Закарпаття двох Балог і одного Петьовку. Але все це гасне перед цілим розсипом родичів від Партії регіонів. Це син Азарова, син Папієва, чоловік Гереги, чоловік Богословської, брат Добкіна, сестра Льовочкіна і її наречений. На диво не пройшов масажист Азарова.

Здобутки і втрати

Багатьох парламентських зірок ми під куполом вже не побачимо. Не пройшли Тарас Стецьків, Ольга Герасим'юк, Кирило Куликов, Василь Горбаль, Олександр Третьяков, Тарас Чорновіл. За останнім будуть особливо тужити парламентські журналісти, які звикли брати у нього коментарі з будь-якого приводу.

Втім, на зміну йдуть яскраві новачки. У новій Раді з'являться такі мажоритарники-важковаговики як Петро Порошенко та Олександр Волков.

З Петром Олексійовичем все зрозуміло - він для свого вінницького округу як батько рідний. А ось від колишнього "директора парламенту" опозиція всіляко відхрещувалася, але це Олександра Михайловича не збентежило. Він пішов по одному з округів Сум як самовисуванець і як член "Батьківщини". І це спрацювало.

"Я не виключаю, що Волков просто домовився з місцевою владою. У нього грошей багато. Крім того, він - дуже яскравий чоловік. Не кожен придумає фракцію "херів-бубликів", - зазначає Михайло Погребинський.

Примітно, що в Полтаві від ВО "Свобода" пройшов чоловік з прізвищем Бублик. Тож у Олександра Михайловича тепер є всі шанси створити давно обіцяне позафракційне об'єднання.

Комуністичний мажоритарний нуль

Не буде в новій Раді і знакових комуністів - Леоніда Грача і Євгена Царькова (автора скандального гомофобського законопроекту).

Треба сказати, КПУ на цих виборах взагалі не отримала жодного мажоритарного мандата. Хоча Ірина Бекешкіна не бачить в цьому нічого дивного. "Якщо ми згадаємо 2002 рік, то тоді комуністи отримали 20% за списками і жодного мажоритарника. А що вони можуть зробити для округу?" - каже вона.
      
"Комуністи не домовилися з владою. А раз вони не домовилися, значить, вони повинні програти. Грошей-то у них немає. Тих грошей, які б проводили окремих кандидатів", - зазначає Погребинський.

Не зважаючи на те, що комуністи отримали видатний результат за списками, у більшість їх, судячи з усього, не покличуть. Вони зависнуть. Будуть і не у владі, і не в опозиції. Регіонали, схоже, обійдуться самотужки. Власне заради цього мажоритарка і вводилася.

Альона Яхно

А чим Вас здивували цьогорічні вибори? Яких людей, які отримали мандат, Ви би нізащо не хотіли бачити у новій Раді?

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація