Зірки у списках партій не вплинуть на вибір більшості українців
Загалом, у голосуванні на виборах готові взяти участь 75% українців.

Наявність у перших п'ятірках виборчих списків партій митців та спортсменів ніяк не вплине на рішення переважної більшості українців під час голосування на виборах до Верховної ради.
Про це свідчать результати опитування, проведеного з 10 по 15 серпня Фондом "Демократичні ініціативи" спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, пише "Уніан".
Згідно з опитуванням, 62,5% респондентів заявили, що наявність у списках спортсменів та митців ніяк не вплине на їхній вибір. Для 14,7% це ще більше підвищить привабливість партії, за яку вони і так збиралися голосувати.
Разом з тим, кожного десятого виборця це, навпаки, віднадить від голосування за таку партію. І лише 5,1% стверджують, що "це може змінити мій вибір, щоб я проголосував за цю партію".
Загалом, за даними дослідження, 75% українців готові взяти участь у голосуванні на виборах.
Так, 39,1% респондентів сказали, що обов'язково візьмуть участь у виборах, 35,5 – "скоріше так", 9,6% заявили, що не збираються брати участь у виборах, ще 6,5% - сказали: "скоріше ні". Не дали відповіді на запитання – 9,2% опитаних.
Також у ході опитування респонденти назвали основні чинники, які вливають на їхній вибір.
Так, 37% українців, які визначилися з вибором на майбутніх парламентських виборах, обирають ту чи іншу партію через її програму, ідеї та пропозиції. Майже третина опитаних (31,6%) відповіли, що голосуватимуть за партію, оскільки їм "подобаються її лідери", а 17,9% зроблять свій вибір тому, що ця партія "виражає інтереси таких людей, як я".
Разом з тим, 16,7% обирають політичну силу, яка "у порівнянні з іншими є "меншим злом", а 15,5% партію гідною вибору, оскільки вона "вже довела здатність ефективної діяльності". Майже стільки ж – 15,1% - голосуватимуть за політичну силу тому, що вона має добрі шанси на перемогу.
Лише 1,2% респондентів стверджують, що "обрали цю партію випадково".
Водночас 57,6% респондентів висловили думку, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямку, 22,6% - не знають, чи правильно розвивається ситуація в країні, 19,7% висловилися за правильність напрямку розвитку країни.
Опитування проводилося із 10 по 15 серпня в усіх областях України. Було опитано 2009 громадян. Похибка вибірки становить 2,3%.