Ягода-малина

Лікарі попереджають про небезпеку, пов'язану з купівлею ягід на стихійних базарчиках.

У ягідний сезон варто бути напоготові та одразу вирішити для себе, де купувати фрукти.

Фахівці нагадують: краще не купувати городину та садовину на стихійних ринках, а ходити на базар - там продукти хоча б перевіряють.

Червневі базари рясніють ягодами. Черешні, полуниця та суниця - ще з зими бажані продукти. Щоб не помилитися у виборі, варто іти на офіційний базар. Аналіз коштує від 20 копійок. Більша пильність до лісової ягоди - її перевіряють на радіаційне забруднення. Лаборант Ірина Животенко каже: за цей сезон поки що проблемних ягід не було. Більше остраху - до періоду редиски та молодої картоплі.

На стихійних базарах певності немає. І якщо перемагає тамтешня нижча ціна, варто купувати ягоду з безпечних регіонів. Пенсіонери, які торгують вирощеним вдома, - один із варіантів. Хімією вони рідко обробляють. Найбільша небезпека може таїтися на вуличних ятках. Підтвердити походження цих фруктів нам не вдалося.

Ягоди стають шкідливими через невміле чи нечесне використання хімічних речовин, кажуть науковці. Пріоритет - біодобрива - така рекомендація господарствам.

Бути особливо пильними медики просять у сезон чорниці та ожини - лісова ягода, куплена на стихійному ринку, може обернутися неприємностями для здоров’я.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: