Як вберегти здоров'я влітку

Під час літнього відпочинку необхідно з посиленою пильністю піклуватись про своє здоров'я, адже фрукти й овочі таять у собі небезпеку.

фрукти
Архів
Літо – пора відпусток, коли всі хочуть виїхати на природу або на море. У магазинах і на лотках з'являється багато овочів і фруктів за прийнятними цінами. Усе це не лише приваблює, але й містить у собі небезпеку.

Жара – це чудове середовище для розмноження та збереження патогенних бактерій і мікробів. Брудні руки продавців, а також контактуючі з ними продукти харчування, немиті або погано вимиті овочі та фрукти, містять у собі мільйони патогенних бактерій, здатних викликати кишкові інфекції, різновидів яких дуже багато; ентеробіоз, або просто глистову інвазію; ботулізм, збудник якого може міститися в будь-яких консервах; сальмонельоз, який передається з сирими яйцями; отруєння різного ступеня тяжкості...

Що робити і як поводитися влітку? Дотримуючись лише декількох правил, можна захистити себе від неприємностей зі здоров'ям.

Мийте руки – після будь-якого виходу на вулицю і, тим більше, поїздки в громадському транспорті.

Якщо все-таки проблем з кишечником уникнути не вдалося, то необхідно в найкоротші строки звернутися до лікаря – не варто чекати, що пройде саме собою. У домашніх умовах Ви не зможете визначити, чи у Вас отруєння, чи кишкова інфекція. Ось декілька правил, якими можна скористатися до приходу лікаря.

При блювоті та/або проносі намагайтеся пити більше рідини (краще пити «Регідрон», який продається в будь-якій аптеці та, збираючись на відпочинок, бажано його мати у своїй аптечці) – Ваш організм витрачає дуже багато води, що може привести до обезводнення організму і обважнює вашого стану. Також вода промиває ваш шлунок і кишечник, виводячи токсичні речовини.

Прийміть «активоване вугілля» з розрахунку 1 таблетка на 10 кг маси тіла, або «Поліфепан»

Якщо вас нудить, але блювоти немає, то краще викликати блювоту, випивши слабкий розчин марганцівки (вода повинна бути злегка рожевою) – можливо, що частина патогенних продуктів ще не всмокталися і знаходяться у шлунку.

Не приймайте закріплюючих засобів при проносі (окрім екстрених випадків) – не заважайте самоочищенню організму.

При болях у животі прийміть спазмалгетики - «Дюспаталін», «Но-шпа».

Все вищеперелічене стосується отруєнь і кишкових інфекцій, що мають яскраву клінічну картину. Особливо при отруєннях насторожують наступні симптоми: профузний пронос або неприборкувана блювота, судоми, підвищення температури тіла вищі за 39.0 градусів, непритомність, сухість слизистих – при цих станах потрібна негайна госпіталізація.

При глистових інвазіях яскравої і гострої клінічної картини не буде. Які симптоми допоможуть вам виявити у себе дане захворювання? По-перше, це анальне свербіння (особливо ночами), схуднення без видимих причин, алергічні прояви або збільшення еозинофілів у крові, надалі може приєднатися кашель.

Знову ж таки, обстежуватись і лікуватися можна лише під контролем лікаря. Не варто приймати протиглисні препарати для профілактики – це токсичні речовини та застосовуються вони тільки за призначенням лікаря.

Відправляючись на відпочинок, не забувайте, що при недотриманні правил гігієни і харчування в сумнівних місцях може здорово зіпсувати ваше проведення часу. А іноді і взагалі привести до важких проблем зі здоров'ям, що вимагає невідкладної госпіталізації та тривалого стаціонарного лікування. Любіть себе й обережно ставтесь до свого здоров'я, і ваш відпочинок пройде на одному диханні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: