Яким лікарем бути?

На жаль, українські лікарі далеко не завжди можуть бути одночасно успішними та чесними.

Яким лікарем бути: чесним чи успішним? Таке питання постає перед кожним випускником медичного навчального закладу. 

Лікарі в масках і халатах (Фото: /iekvm.kharkov.ua)
Архів
Поєднувати виходить не завжди. Яка має бути мотивація, аби заробляти собі на життя, не порушуючи клятву Гіпократа?

На прийомі у Ігоря Курільця безнадійних - половина. Нейрохірург каже, що здебільшого це - недогляди та помилки лікарів на місцях. Нарікає на сучасну медосвіту. Він щороку набирає в свою клініку групу випускників, більшість відсіює.

Юрій Самоненко - один із тих, хто залишився після відбору Курильця. Каже, коли прийшов час закінчувати медичний виш, глянув на старших колег. Хтось продавав квіти, хтось м’ясо, хтось сидів у лікарні без практики. Тому, ще студентом, Юрій узяв академку і поїхав до Лондона. Там, каже хірург, лікарі працюють двадцять п’ять годин на добу. А ще й встигають викладати. Тому було чого повчитися.

Серед інших проблем хірурги називають і комерційну. Ігор Курилець стверджує, що ділитися таємницями професії з молодими і талановитими невигідно, бо цим фахівці створюють собі конкуренцію.

Ректор столичного медуніверситету хвалиться колишніми випускниками - нобелевським лауреатом, канонізованим ченцем і письменником Михайлом Булгаковим. На жаль, за останні роки світових імен не побільшало. Але це - не чинник освіти, каже ректор. Генії народжуються рідко. 

Ректор визнає, що освіта не на європейському рівні. Хоча потроху українські фахівці вчаться. Вважає правильною практику залишати найкращих студентів в університеті, бачить у них потенціал. А освітня проблема, радше, з мотивацією студентів. В країні з ринковою економікою державна медицина досі працює за радянським зразком.

Студенти погоджуються зі своїм ректором. Однією клятвою Гіпократа ситий не будеш. Хоча її намагаються дотримуватися. Все-таки традиція.

Студенти, ректор, хірурги погоджуються в одному. Систему треба якось змінювати. Тоді й освіта підтягнеться. Потрібні закони, які б, з одного боку, контролювали лікаря, з іншого - пацієнта. І робити медицину ринковою.

В умовах ринкових відносин кожен хоче відхопити собі найбільший шматок хліба. Однак як бути, коли від ринкових відносин починає залежати життя пацієнта?

ВідеоЯким медиком бути?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: