ЄС заборонив ртутні термометри

Європарламент заборонив продаж в Євросоюзі не електричних вимірювальних приладів, що містять у собі ртуть.

Термометр
Звичні термометри зі ртуттю скоро заборонять. (Фото: as.baikal.tv)

Відповідне рішення було ухвалено учора під час засідання сесії Європарламенту в Страсбурзі, якій підтримав запропонований Єврокомісією проект відповідної директиви у другому читанні. На думку представників Єврокомісії, ця заборона має призвести до щорічного зниження викидів ртуті в атмосферу на 33 тонни.

Вчені знайшли ртуть майже у всіх видах риби та молюсків. Метал, потрапляючи в атмосферу при промислових викидах, накопичується у водах світового океану в найбільш небезпечній для здоров'я людини формі - як метілортуть. Ця токсична речовина може потрапити в кров і в плаценту, і представляє найбільшу загрозу для дітей і вагітних жінок.

Згідно з ухваленим рішенням, йдеться про такі прилади, як термометри, барометри, манометри, сфігмоманометри тощо. Заборона розповсюджуватиметься виключно на нові прилади. Що ж до вже існуючих приладів – їх можна буде продавати або ремонтувати.

Ухвалена сьогодні директива передбачає 2 роки перехідного періоду для виробників вимірювальних приладів для переходу на випуск нових приладів, що не містять ртуті.

Після остаточного схвалення Радою міністрів ЄС директива набере чинності. Її положення мають бути протягом року імплементовані до національних законодавств країн-членів. ЄС.

20 червня Європарламент також схвалив проект доповіді Дімітріоса ПАПАДІМУЛІСА (група об’єднаних лівих, Греція), який пропонує заборонити експорт ртуті з 1 грудня 2010 року, а імпорт – з 1 липня 2010 року.

Документом передбачається заборона на експорт та імпорт всіх металів, вміст ртуті в яких перевищує 5%. 

 
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: