Європейці готові бути донорами

Більше всього людей готових виступити донорами органів після смерті в Швеції, Мальті і Фінляндії.


56% європейців готові виступити донорами своїх органів для інших після своєї смерті. Про це свідчать оприлюднені учора результати опиту, проведеного в жовтні-листопаді 2006 року. При цьому тільки 26% респондентів заявили, що не готові бути донорами, а 18% - не визначилися з відповіддю. Більше всього людей готових виступити донорами органів після смерті в Швеції - 81%, Мальті - 75% і Фінляндії - 73%, а найменше - в Австрії - 33% і Латвії - 29%.

54% опитаних заявили також про готовність віддати органи від померлого близького рідного, якщо про це попросять працівники шпиталю. 81% опитаних також вважають за доцільне упровадити донорські картки, які свідчили б про готовність того або іншого громадянина виступити донором органів.

Раніше Єврокомісія запропонувала поліпшити співпрацю між країнами-членами ЄС в області донорства органами людини і трансплантації і заявила про бажання створити Європейську донорську картку. Крім того, Єврокомісія заявила про намір схвалити найближчим часом директиву про якість і безпеку донорства органами людини.

На сьогоднішній день близько 40 тисяч пацієнтів в ЄС очікують на трансплантацію органів. А через брак донорських органів щодня вмирають десять чоловік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: