ЮНІСЕФ заплатить за вакцинацію в Україні

ЮНІСЕФ планує виділити понад п’ять мільйонів доларів на додаткову вакцинацію населення України проти кіру та краснухи.

ЮНІСЕФ планує виділити понад п’ять мільйонів доларів на додаткову вакцинацію населення України проти кіру та краснухи. Про це заявила голова представництва фонду в Україні Ріта Путяйнен. 

За повідомленням заступника головного санітарного лікаря України Людмили Мухарської, обов’язкове щеплення проводитиметься у квітні наступного року серед людей віком від 16 до 29 років.

Представники міністерства охорони здоров’я пояснюють таку необхідність спалахом захворювань серед дорослих. Водночас правозахисники попереджають про загрози поголовної вакцинації.

Міністерство охорони здоров’я повідомляє, що впродовж 2005-2006 років на кір в Україні захворіло близько 50 тисяч людей, четверо померло. Лікарі попереджають: якщо не провести вакцинацію зараз, то до 2012-13 років в Україні може спалахнути нова епідемія цього захворювання, що загрожуватиме проведенню Євро 2012.

За даними міжнародного моніторингу, які наводить українське МОЗ, майже 80% усіх заражених кіром у світі припадає на саме на Україну. Потрапляння цього захворювання з її території було зафіксоване у 12 країнах.

Тому Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує провести повторну вакцинацію серед укранців віком від 16 до 29 років. Саме ця категорія людей, як кажуть медики, найбільш сприятлива до вірусу. Він останнім часом набрав нових ознак, а тому є стійким до щеплень, які використовувалися раніше.

Спочатку планувалося, що повторну вакцинацію проведуть у листопаді цього року, але потім було перенесено на квітень 2008-го. Головним чином, через резонанс, який ця ініціатива викликала у суспільстві.

Низка правозахисних організацій та медиків виступили проти повторних щеплень восьми мільйонів осіб.

“Ліга захисту цивільних прав громадян” заявила, що масова вакцинація загрожує здоров’ю і навіть життю великої кількості людей. До таких висновків правозахисники дійшли, підрахувавши імовірність побічних ефектів та ускладнень, зазначених виробником в описі вакцини, яку планує застосовувати Міністерство охорони здоров’я. Її в Україну постачатимуть з Індії.

Крім того, деякі лікарі вважають недоречними також одночасне щеплення проти краснухи, вважаючи їх неефективними та шкідливими.

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції