Ющенко вимагає запровадити замісну терапію

Президент доручив уряду впродовж тижня вжити заходів для впровадження в Україні замісної терапії.

Україна має виконати зобов`язання перед Глобальним фондом з питань боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією з упровадження програм замісної терапії для споживачів ін`єкційних наркотиків.

Про це йдеться в указі президента України від 12 грудня “Про додаткові невідкладні заходи щодо протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні”, текст якого оприлюднено на офіційному веб-порталі глави держави.

Уряд також повинен до 15 квітня 2008 р. забезпечити розробку та затвердження національної програми щодо профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки. Ця програма, згідно з указом, має передбачити заходи, зокрема щодо проведення масштабної первинної профілактики захворювання на ВІЛ/СНІД, у першу чергу серед найбільш уразливих груп населення; забезпечення якісного лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД; забезпечення соціального захисту ВІЛ-інфікованих, хворих на СНІД, членів їх сімей, а також медичних працівників та інших осіб, виконання професійних обов`язків яких пов`язане з ризиком інфікування ВІЛ тощо.

Указ передбачає також актуалізацію навчальних медичних програм, здійснення комплексу заходів щодо посилення боротьби з наркобізнесом, підтримку прийомним сім`ям для ВІЛ-інфікованих дітей тощо.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: