Забуті хвороби повертаються

У Чорному морі епідеміологи виявили холероподібні вібріони, з цієї причини в Алушті навіть закрилися деякі пляжі.

Забуті хвороби повертаються
Лікарі побоюються повернення старих епідемій. (Фото: euro.who.int)
Нинішній рівень розвитку медицини мав би відправити у далеке минуле такі страшні хвороби, як тиф, віспа, холера та інші захворювання, які забрали життя не одного мільйона людей. Але повідомлення, які постійно надходять від українських медиків, примушують сумніватися. 

Отже, остання епідемія малярії, згідно з офіційними даними, в Україні була ліквідована в 1956 році. Проте кілька днів тому в Житомирській області виявлено паразит малярії. 34-річний житель Житомирської області, який працював найманцем на будівництві в Росії, після повернення додому 1 серпня був госпіталізований з підозрою на малярію, що підтвердилася після проведення аналізів. 

Лікарі повідомляють, що найближчим часом можуть з`явитися й інші хворі, оскільки інкубаційний період хвороби в цілому складає 3-4 тижні. Препарат від малярії вдалося знайти лише в Харкові, оскільки в інші області України він не завозився через "непотрібність". Більш того, міністерство охорони здоров`я кілька років тому ліквідувало інститут паразитології, який займався у тому числі і проблемою малярії. 

Щеплень населенню від цієї небезпечної хвороби так само вже не роблять. Проте після випадку захворювання в Житомирській області місцева СЕС пообіцяла впритул зайнятися питанням усунення носіїв захворювання – в селі Вертокиївка (вогнище зараження) буде проведено санітарну обробку території. Також епідеміологи обіцяють упродовж трьох років контролювати водойми і стан населення у вказаному населеному пункті.

Природно, не малярією єдиною. У Чорному морі на початку серпня епідеміологи виявили холероподібні вібріони, з цієї причини в Алушті навіть закрилися деякі пляжі. Головлікар СЕС Феодосії Олександр Панковський спробував заспокоїти населення, мовляв, вібріони холери завжди присутні в морській воді, але небезпечні вони можуть бути тільки при певній температурі. Водночас до лікарень Криму вже почали звертатися жителі півострова і відпочиваючі, які скаржаться на нездужання, що супроводжуються високою температурою, розладом шлунку, нудотою і блювотою. Заборона на купання в Північнокримському каналі наклала і Джанкойська санітарно-епідеміологічна станція.

Окремо варто згадати таке захворювання як лепра (у миру – проказа). В Україні лепра входить до реєстру особливо небезпечних хвороб, таких як СНІД і чума. Офіційно останній український прокажений був визначений у лепрозорій, розташований у селищі Кучурган Одеської області, близько 20 років тому. Наразі в ньому доживають свій вік 30 пенсіонерів, які знаходяться під медичним спостереженням і ведуть натуральне господарство. Проте все частіше з`являються чутки про те, що у жителів України є всі шанси отримати цю заразу. Чого варті тільки повідомлення про те, що президент країни хворий на цю малоприємну хворобу.

Не менш небезпечні захворювання підстерігають і тварин. Так, Кабінет міністрів України має намір затвердити перелік особливо небезпечних хвороб тварин, у разі виявлення яких на території України вводитиметься карантин. Наприклад, сибірську виразку було виявлено в Одеській області наприкінці весни. У березні 2007 р. сибірську виразку було виявлено і в Богородчанському районі Івано-Франківської області. Страждають тварини і від сказу. 10 серпня у МНС надійшла інформація про те, що з 23 по 31 липня в селі Вознесенка Дніпропетровської обл. в приватних господарствах загинула корова, двоє телят і собака. У сусідній Запорізькій області від сказу цього року померли 3 дитини. У тій самій Запорізькій області фахівці вже зареєстрували близько 10 випадків захворювання на сказ домашніх тварин. Серед них – корови, собаки і коти.

Крім хвороб, здавалося б, що вже канули в Лету, людям загрожують і абсолютно нові хвороби. Згідно з даними епідеміологів, кожні 30 років у світі з`являються 30 – 40 нових невідомих науці хвороб. Фахівці також попереджають, що вельми скоро людству належить зіткнутися з валом епідемій вже відомих хвороб, які не піддаються лікуванню відомими нині способами.

Першим у цьому списку значиться стійка до ліків форма туберкульозу, збудники якого після низки мутацій перестали реагувати на вживані лікарські препарати. На думку медиків, такої "поведінки" можна чекати і від деяких інших вірусів, у тому числі і тих, які вважаються відносно нешкідливими. 

Крім того, не виключено "тріумфальне" повернення зниклих захворювань, таких, як чума або чорна віспа, – появу їх вірусів уже відзначено в таких бідних країнах, як Мадагаскар і Малаві, а потенційно "неблагонадійними" у цьому відношенні вважаються Монголія й Індія. Епідеміологи України також побоюються можливого зараження населення цими страшними захворюваннями в майбутньому, оскільки на жаль, санітарно-епідеміологічне становище в нашій країні залишає бажати кращого.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: