Загоювати рани буде простіше

Британська біотехнологічна компанія Intercytex, що розробила штучну шкіру, оголосила про успішне завершення випробувань свого продукту.

Клаптик «шкіри» під назвою ICX-SKN, пересаджений здоровим добровольцям, повністю прижився і забезпечив загоєння невеликих ран за 28 днів.

ICX-SKN створений на основі фібрину (білка, що згущає системи крові) і фібробластів (кліток, що входять до складу шкіри людини). При з'єднанні цих компонентів клітки починають виробляти колаген - білок, що робить волоконну основу стійкішої. Цей процес відтворює природний процес загоєння ран в організмі людини. Саме в такій стабільній формі штучна шкіра імплантується в область пошкодження.

У тестуванні ICX-SKN взяли участь 6 здорових добровольців. У них видалили невелику ділянку шкіри у області плеча, на місце якої помістили штучну шкіру, вирощену в лабораторії. Клаптик кріпився на потрібну область за допомогою спеціальних стерильних смужок.

Через чотири тижні у добровольців зняли пов'язки. За цей час трансплантат повністю прижився, і рани затягнулися з утворенням невеликого рубця, повідомив керівник дослідження Пол Кемп. За його словами, подальше лабораторне дослідження не виявило істотних відмінностей між зразками «старої» і «нової» шкіри.

В даний час для лікування тяжких опіків і пошкоджень застосовується аутотрансплантація - пересадка власної шкіри, узятої з непошкоджених ділянок. Ця методика пов'язана з необхідністю додаткової операції і, крім того, може використовуватися не у всіх випадках. Фахівці компанії Intercytex сподіваються, що в недалекому майбутньому зможуть представити гідну альтернативу існуючому методу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: