"Підрив бойових можливостей ППО": вилучення військової техніки - помилка слідчих чи частина плану Росії

"Підрив бойових можливостей ППО": вилучення військової техніки - помилка слідчих чи частина плану Росії

Те, що відбувалось зранку 2 липня в стратегічних ракетних частинах, військові назвали коротким словом "шок".

Цього тижня небо над Україною лишалось без захисту майже 10 годин. Протиповітряна оборона України (ППО) була буквально паралізована. Бо з установок, які мають захищати українське небо, забрали деталі, без яких комплекси ППО не можуть зупинити атаку з повітря.

Те, що відбувалось зранку 2 липня в стратегічних ракетних частинах, військові назвали коротким словом "шок". Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Люди, які представилися слідчими, зайшли на базу ППО та вилучили клістрони - критично важливі деталі з ракетних систем, які стоять на бойовому чергуванні. Одного папірця з рішенням Хмельницького райсуду, яке, до речі, не вимагало вилучення стратегічних запчастин ППО, виявилось достатньо, щоб залишити без захисту українське небо.

"Дії цілого ряду співробітників ДБР та військової контррозвідки СБУ, я вважаю, це державна зрада, і ці люди діють в інтересах Російської Федерації, свідомо чи несвідомо", - каже журналіст Юрій Бутусов.

Командування Повітряних Сил такий удар від своїх просто приголомшив. Військові звернулись до суспільства через соцмережі. Журналістам довелося розбиратися, заради чого ДБР та військова контррозвідка пішли на такий безпрецедентний крок. Як з'ясувалось, ДБРівці діяли нібито в рамках слідства про факти корупції під час поставок запчастин.

"Вони хотіли дізнатися, які серійні номери на цих клістронах, які вони хотіли вилучити. Підкреслюю, незаконно вилучити. Тому що по серійних номерах можна встановити шлях походження цих клістронів", - додав Юрій Бутусов.

Ця невеличка деталь - ключова в протиповітряній обороні. Клістрони, генератори надвисоких частот, встановлені на ракетних комплексах С-300, виготовляє Росія. Заміни їм немає. Секретним розпорядженням уряду, під державним контролем, був налагоджений таємний канал їхнього постачання з країни-агресора. Номери клістронів, які тепер сталі відомі, можуть відкрити шлях ФСБівцям до цього каналу.

"Це державна зрада. Ці люди зрадники. Вони мають сидіти за ґратами", - вважає Юрій Бутусов.

Держзрада: вилучення секретного ракетного обладнання збіглося з підготовкою Путіна до вторгнення

Держзрада: вилучення секретного ракетного обладнання збіглося з підготовкою Путіна до вторгнення

Значну частину ППО України паралізували саме у той час, коли союзники радять українцям бути максимально пильними.

"Дуже важливо, аби українські Збройні Сили залишались пильними і нічого не випускали з поля зору. Система протиповітряної оборони має бути напоготові", - заявив генерал, колишній командувач Збройними Силами США в Європі Бен Годжес.

Цей американський генерал донедавна командував Збройними силами Штатів у Європі. Його вважають одним з найбільш досвідчених військових на планеті. Він попереджає: у вересні Путін може спробувати завдати удару по Херсонській області та захопити південь України разом із водосховищами та Північно-Кримським каналом.

У вересні на навчаннях "Кавказ-2020" росіяни відпрацюють наступальні дії біля кордонів України та на окупованій території. До того ж в Росії розпочалась й прихована мобілізація. 29 червня Путін підписав указ про призов резервістів. Проте, вперше за багато років указ не встановлює термінів закінчення цих зборів. Отже, аналітики вважають, що це може означати термінове формування росіянами  справжньої наступальної армади. І тут самі українці роблять подарунок Путіну - виводять з ладу систему ППО.

"Неузгодженість дій співробітників воєнної контррозвідки та інших зацікавлених структур призвели до підриву бойових можливостей протиповітряної оборони", - заявив міністр оборони України Андрій Таран.

Збіг, випадок чи, справді зрада? Якщо Росія планує атакувати, її плани повинні відчуватися й в інших больових точках. Особливо, в Приазов'ї. Його, за твердженням американського генерала, першим захочуть відрізати від України.

Вже зараз з українських окопів на Донбасі дуже добре помітні ворожі наміри.

"Тут, на нашому напрямку, противник нарощує сили, і помітно стало, що тут їх набагато більше", - каже боєць Об'єднаних Сил Анатолій.

"Щось вони задумали. Або масштабні якісь обстріли. Або масштабні наступальні дії", - додає боєць Об'єднаних Сил Олександр.

Надважливий об'єкт ОБСЄ, основну спостережну камеру, яка фіксує рух на маріупольському напрямку, бойовики знищили ракетою.

"Якщо камера не буде бачити, в них розв'яжуться руки", - каже боєць Олександр.

Повʼязані теми:

Наступна публікація