Приціл, ракета та високоточний снаряд: "Укроборонпром" похизувався найкращими розробками 2018 року

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За рік ЗСУ отримали понад 2500 одиниць високоточної зброї.

Державний концерн "Укроборонпром" показав п’ять найкращих власних розробок 2018 року.

Про це повідомляє прес-служба концерну.

"За 2018 рік підприємствами, що входять до складу ДК "Укроборонпрому", було розроблено, продемонстровано та направлено на випробування декілька десятків нових та модернізованих зразків озброєння, військової техніки та їх основних складових частин. Водночас серед всіх розробок найбільш значними є новітня крилата ракета "Нептун", оновлений високоточний 152-мм снаряд "Квітник", РСЗВ "Берест", оптико-прицільна станція ОПСН-І та контрбатарейний радар 1Л220УК", - йдеться у повідомленні.

Крилата ракета "Нептун"

Ракети "Нептун"
Ракети "Нептун"

Сучасна розробка конструкторського бюро "Луч" - крилата ракета "Нептун" - створювалася найбільше для потреб Військово-морських сил України. Під час випробувань вона знищила надводну ціль на відстані 280 км. 

"Українська ракета від "ДККБ "Луч" розроблена у рамках стратегічно важливого для обороноздатності країни проекту "Ракетний щит". У разі прийняття на озброєння ЗСУ крилатої ракети, державний концерн "Укроборонпром" розпочне її серійне виробництво", - заявляв після випробувань президент України Петро Порошенко.

У перспективі крилата ракета "Нептун" має стати основою нового протикорабельного комплексу, який повинен мати високу мобільність та маневреність. 

Високоточний снаряд "Квітник"

снаряд "Квітник"
Укроборонпром

Цей 152-мм снаряд був розроблений державним підприємством "НВК "Прогрес". "Квітник" здатний на відстані до 20 км влучати у ціль з похибкою у лічені сантиметри. Фактично, цей снаряд може поцілити у аркуш формату А4 першим пострілом. Така влучність досягається завдяки  лазерному наведенню, яке може здійснюватись з безпілотника або наземним корегувальником.

В "Укроборонпромі" також зазначили, що нова головка снаряду дозволяє її використовувати не лише у 152-мм "Квітнику", а ще у 155-мм версії за стандартами НАТО, а також у 122-мм "Карасук" та 120-мм "Кручі". Наразі науково-виробничий комплекс готує снаряд до державних випробувань.

Реактивна система залпового вогню "Берест"

РСЗВ "Берест"
Укроборонпром

Модернізована РСЗВ є розробкою держпідприємства "Шепетівський ремонтний завод". "Берест" може замінити БМ-21 "Град", що стоїть на озброєнні Збройних сил України. Використання сучасних цифрових технологій та нове шасі вітчизняного виробництва надають "Бересту" ключові бойові та експлуатаційні переваги. 

Нова система має 50 реактивних снарядів замість 40 у "Граду". Крім цього, у "Берест" інтегровані цифрові технології, які дозволяють розрахунку РСЗВ у режимі реального часу отримувати точні координати ворога, які надходять із дронів, контрбатарейної РЛС, а також інших систем спостереження. Також машина встановлена на новому шасі від заводу "КрАЗ".

Оптико-прицільна станція ОПСН-І

Оптико-прицільна станція ОПСН-І
Укроборонпром

Однією з найкращих розробок минулого року "Укроборонпром" називає і оптико-прицільну станцію від "Ізюмського приладобудівного заводу". Вона оснащена потужною оптикою, тепловізором, лазерним каналом управління та далекоміром.

У концерні зазначають, що розробка є універсальною, оскільки діаметр станції (43 см) дозволяє встановлювати її не тільки на вертольоти, а і на безпілотні літальні апарати. Окрім того, стабілізована у всіх площинах оптико-прицільна станція може застосовуватись у бронетехніці та, за певних змін конструкції, у морській техніці.

Контрбатарейний радар 1Л220УК

радар "Іскра"
Укроборонпром

Новітній радар розробив запорізький "Науково-виробничий комплекс "Іскра". Вперше його продемонстрували на параді до Дня незалежності в Києві 24 серпня.

Цей радар здатен фіксувати на відстані десятків кілометрів точне місцерозміщення ворожих гармат, мінометів, реактивних систем залпового вогню, а також ракетних комплексів протиповітряної оборони та тактичних ракет. За своїми можливостями він значно перевищує контрбатарейні радари, які зараз перебувають на озброєнні Збройних сил України.

Відео Україна готова розпочати серійний випуск артснаряду "Квітник" без деталей російського виробництва

Українські зброярі звітують про готовність розпочати серійний випуск керованого артилерійського снаряда "Квітник". Боєприпас позбувся російських комплектацій і поліпшив технічні характеристики. У світі лише три країни, які володіють технологією виробництва таких високоточних артснарядів - переконують українські розробники. 

Україна готова розпочати серійний випуск артснаряду "Квітник" без деталей російського виробництва

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції