Росія перетворює Крим на передовий плацдарм з ударним ядерним металобрухтом

У планах Міноборони РФ розмітити у Криму "Іскандери", бомбардувальники Ту-22М3, крилаті ракети та тактичну ядерну зброю.

Росія вирішила повністю використати весь військовий потенціал Криму, який залишився з часів СРСР, та перетворити окупований півострів на передовий плацдарм з ударним озброєнням, який родом з 70-х років.

Саме така інформація з'явилась у ЗМІ у російському виданні "Коммерсант.ru". Але слід зазначити, що Міноборони РФ вже з початку анексії Криму планомірно нарощує свої сили на півострові. Так, ще у кінці липня командувач ЧФ РФ Олександр Вітко проговорився про посилення кримського військового угрупування новими кораблями, комплексами берегової оброни та бойовими літаками. Окрім того, Вітко зазначив, що у розпорядження російських військових поступило нове високоточне озброєння, яке може вражати цілі на відстані до 2 000 кілометрів. А зараз мова вже йде про розміщення тактичних ракетних комплексів "Іскандер" та авіаполку Ту-22М3.

Ту-22м3 (РФ)
militaryrussia
Ту-22М3

Ту-22М3 - це надзвуковий ракетоносець, який відноситься до старих типів озброєння. Його остання модифікація була розроблена ще у кінці 70-х років, а парк цих літаків не оновлювався з 1993 року, коли був випущений останній літак цього типу.

Головним недоліком Ту-22М3 є відсутність у нього системи заправки паливом у повітрі, у відповідності до домовленостей із США про скорочення наступальних озброєнь. У зв'язку з цим, оперативна дальність цього літака зі штатним озброєнням становить близько 2000 кілометрів. Ще одним значним недоліком Ту-22М3 є відсутність технології стелс, що робить його дуже вразливим для ураження засобами ППО. Як це і відбулось у Грузії у 2008 році, коли армія РФ втратила від вогню "Буку" один Ту-22 у розвідувальній модифікації.

Головним озброєнням Ту-22М3 зараз є ракети Х-22 та Х-15, які "родом" з 60-70-х років. Обидві ракети можуть нести ядерну бойову частину та вражати цілі на відстані 600 та 300 кілометрів. Але головна задача цих ракет – знищення кораблів противника, а загальна ефективність комплексу Ту-22М3 з цими ракетами досить незначна, через розміщення навколо Чорного моря досить потужної системи ППО НАТО.

Искандер-К (проект) (РФ)
militaryrussia
Можливий вигляд "Іскандер-К"

Скандальні "Іскандери" мають за "паспортом" дальність ведення вогню у 500 кілометрів, але одна з модифікацій "Іскандер-К" може оснащуватись крилатою ракетою наземного базування із дальністю польоту у 2000-2600 кілометрів. Слід зазначити, що розміщення такого озброєння на наземній платформі буде означати вихід РФ з домовленостей про ліквідацію певних видів озброєння з США, за яким розміщення таких крилатих ракет на наземних пускових установках підпадає під заборону. Саме тому, проект комплексу РК-55, який став основою "Іскандер-К", був згорнутий у 1987 році.

2710141423
Можливий радіус дії "Іскандер-К" у Криму (2000 км)

Але навіть розміщення цих комплексів у Криму не підвищить загальний рівень загрози для Європи, так, розміщення таких "Іскандерів-К" у Калінінграді, дозволяє тримати "у прицілі" всю Європу від Іспанії до Ірландії.

Окрім того, у Криму армія РФ розмістила комплекси ЗРК С-300, а також ракетні комплекси протиракетної оборони "Бастіон" та "Бал". Так, С-300 може збивати літаки на відстані до 300 кілометрів, та є досить ефективною системою ППО. А комплекси протиракетної оборони "Бал" оснащуються протикорабельною ракетою "Онікс", яка має дальність використання біля 500 кілометрів, в той час, коли "Бастіон" забезпечує оборону зони на відстані до 120 кілометрів.  

3К60 «Бал» (рф)
army.lv
Ракетний комплекс протиракетної оборони «Бал»

Слід зазначити, що відстань від Криму до Босфору дорівнює близько 500 кілометрам, що дозволяє "тримати контроль" над Чорним морем. Але слід мати на увазі, що оперативна дальність дії будь-якої авіаносної групи ВМФ США дозволяє, у випадку потреби, вільно "працювати" з акваторії Егейського моря.  Окрім того, Туреччина, Болгарія і Румунія є повноправними членами НАТО, що значно розширює можливості блоку для оперативної реакції на будь-яку можливу агресію з боку РФ.

Таким чином, оголошений перелік озброєння, який може розміститися у Криму, не може значно змінити диспозицію сил у Європі, хоча безперечно є прямим свідоцтвом нарощення агресивних "апетитів" Кремля.  

Нагадаємо, що у Франції стартувала одна з найбільших військо-морських виставок у світі Euronaval 2014.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: