Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія використовувала проти прикордонників заборонену лазерну зброю - глава ДПСУ

В результаті троє військовослужбовців отримали опіки сітківки очей, зазначив Назаренко.

Вже є перші випадки застосування росіянами щодо українських прикордонників забороненої лазерного зброї.

"Трохи раніше на наших військовослужбовців росіяни випробували лазерну зброю. В результаті три військовослужбовців Держприкордонслужби отримали опіки сітківки ока", - заявив голова Держприкордонслужби України Віктор Назаренко в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що постраждалим військовослужбовцям змогли відновити лише бічний зір, прямого зору у них поки немає.

Назаренко також уточнив, що це сталося на КПВВ "Мар'їнка" в Донецькій області в той час, коли українські прикордонники вели спостереження в бінокль і монокль.

"В цей час росіяни використовували спеціальний лазерний пристрій, заборонений Конвенцією", - сказав голова ДПСУ.

Довідка: відповідно до "Додаткового протоколу IV Конвенції про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї, які можуть вважатися такими, що наносять надмірні пошкодження або мають невибіркову дію" (Відень, жовтень 1995), заборонено використання лазерної зброї. А саме такого, яке спеціально призначене для використання в бойових діях виключно або в тому числі для того, щоб заподіяти постійну сліпоту органів зору людини, не використовує оптичні прилади. Ця заборона не поширюється на лазерну зброю, що викликає тимчасове осліплення.

У цьому ж інтерв'ю Назаренко повідомив, що восени Державна прикордонна служба, ймовірно, відмовиться від призову на строкову службу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції