Україна використовує французькі авіабомби: експерт відзначив важливий нюанс

Україна використовує французькі авіабомби: експерт відзначив важливий нюанс

Українські військові літаки застосовують французькі керовані авіабомби / Фото: Генеральний штаб ЗСУ / Facebook

Бомба AASM Hammer має реактивний розгінний блок, щоб долати значні відстані, та вирізняється високою точністю.

У війні проти російських окупантів українські Повітряні сили застосували французькі керовані авіабомби AASM Hammer з винищувача Су-27.

На це звернув увагу в коментарі “24 каналу” військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

За його словами, раніше було відомо, що ці бомби вдалося адаптувати до МіГ-29 та Су-24.  “Ми бачимо, що працював Су-27. В такому випадку ми можемо використовувати її [авіабомбу AASM Hammer] на майже усій тактичній авіації. Окрім штурмовиків Су-25. Невідомо, чи можна інтегрувати туди цю бомбу”, – сказав Коваленко.

Він зауважив, що бомба AASM Hammer має реактивний розгінний блок, що дозволяє долати великі відстані: залежно від модифікації — 50-70 кілометрів.

За словами експерта, французьку бомбу вирізняє висока точність, мовляв, російська КАБ може влучити за 500 метрів від цілі. Але такі промахи компенсуються кількістю 

“На жаль, їх [російських КАБів] багато. Тут низька якість компенсується кількістю. А AASM Hammer має максимальне відхилення – 1 метр. А що таке 1 метр, коли бомба важить 250 кілограмів і більше?” - риторично запитує Коваленко.

На жаль, зазначив експерт, цих французьких бомб на озброєнні Повітряних сил України небагато - раніше говорили, що Франція передаватиме по 50 таких бомб на місяць. "Це небагато, але принаймні хоч якась кількість", - підсумував він. 

Нагадаємо, раніше військовий експерт Павло Нарожний оцінив ефективність лазерної зброї, яку має намір передати на озброєння ЗСУ Британія.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація