97 років тому в Торонто вперше вкололи інсулін хлопцю з діабетом

Дата публікації
Перегляди
1711
Поділитись:
WhatsApp
Viber
97 років тому в Торонто вперше вкололи інсулін хлопцю з діабетом

Фото: pixabay.com

Майже сто років тому людство отримало ефективний засіб проти тяжкої і хронічної недуги.

23 січня 1922 року у госпіталі Торонто (Канада) 14-річний Леонард Томпсон став першою людиною, котрій вкололи інсулін. Хлопець хворів на діабет, а після ін'єкції експериментального препарату його стан одразу поліпшився. Про це розповіли в ефірі "Сніданку 1+1".

Зазначається, що щоденні ін’єкції інсуліну вкрай важливі для лікування діабету 1 типу. Такі пацієнти не можуть жити без інсуліну. Але так було не завжди.

Як відомо, цукровий діабет - це порушення обміну речовин при якому організм не може контролювати рівень глюкози в крові. Діабет був відомий понад три тисячі років.

На початку 1920-х років більшість вчених думали, що причина діабету криється у розладах роботи системи травлення. Єдиним способом лікування діабету в той час була харчова дієта. Це могло зберегти життя хворому лише протягом року.

Влітку 1921 року канадці виділили чистий інсулін з підшлункової залози великої рогатої худоби. Потім почали проводити десятки дослідів з собаками, які страждали на діабет. А через рік у шпиталі Торонто зробили першу ін’єкцію інсуліну тваринного походження людині.

Пацієнтом був 14-річний канадець Леонард Томпсон. Але це викликало у хлопця алергію і ін'єкції інсуліну припинили. Через два тижні цей експеримент знову повторили.

Ефект був таким приголомшливим, що від 1923 року інсулін почали застосовувати для лікування діабету у всьому світі.

Зараз інсулін виготовляють вже не з підшлункових залоз тварин, а за допомогою клітинних біотехнологій. Сьогодні кожна 10 людина у світі хвора на діабет. Це і діти, і дорослі. Лише в Україні близько 1,5 мільйона хворих, з них понад 200 тисяч -  інсулінозалежні.

Нагадаємо, вживання знежирених молока та кисломолочних продуктів може призвести до гастриту та цукрового діабету.

Інсулін: історія великого винаходу

Інсулін: історія великого винаходу

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1711
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація