Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Аспірин подвоює можливість виникнення раку - науковці

У зоні ризику - чоловіки.

Щоденний прийом аспірину практично вдвічі збільшує ризик розвитку меланоми у чоловіків. До такого висновку прийшли вчені з Чиказького університету, проаналізувавши дані про стан здоров'я 200 тис. осіб у віці від 18 до 89 років.

У жінок аналогічної залежності не виявили.

Про це пишуть у науковому журналі Science Daily.

“З огляду на широке застосування аспірину та потенційний клінічний вплив, пов’язаний з меланомою, пацієнти та медичні працівники мають усвідомлювати ймовірність підвищеного ризику для чоловіків”, — каже одна з авторів дослідження, доктор Беатріс Нардоне.

Цей факт може пояснюватися тим, що організм чоловіків виробляє менше захисних ферментів – супероксиддисмутазу і каталаза, переконана науковець.

Вона запропонувала підвищити рівень обізнаності пацієнтів про вплив сонячних променів, соляріїв і проведення перевірки шкіри у дерматологів, особливо для осіб, які вже мають високий ризик виникнення раку шкіри.

Нагадаємо, тимчасову заборону на серію препарату "Ацетилсаліцилова кислота" (аспірин) виробництва української фармацевтичної компанії "Лубнифарм" ввела Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Згідно з повідомленням прес-служби, тимчасова заборона на ліки (серія 150717, "Ацетилсаліцилова кислота", таблетки по 500 мг у блістерах №10) введена через повідомлення про смерть пацієнта після застосування цієї серії препарату.

ВідеоЛікування аспірином – поради лікаря-терапевта

Залиште свій коментар

Вибір редакції