Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Часто процедура не є виправданою": Супрун розповіла, коли потрібно робити МРТ

У 98-99% випадках болю в спині МРТ не призначається

Виконувач обов`язків міністра охорони здоров`я України Уляна Супрун розповіла, що магнітно-резонансна топографія (МРТ) призначається лише у 1-2% всіх випадків болю в спині, у всіх інших випадках процедура не потрібна.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"МРТ призначається безпосередньо, якщо у пацієнта є ознаки серйозної патології хребта або виражений неврологічний дефіцит, що складає близько 1-2% від усіх випадків болю в спині", - розповідає Супрун.

 

За її словами, лікар насамперед має визначити так звані "червоні прапорці" - симптоми наявності серйозної проблеми хребта. Такими симптомами можуть стати порушення чутливості кінцівок, слабкість в м’язах, порушення функції органів тазу, поява болю вночі, підвищення температури та невмотивована втрата ваги, онкологічні хвороби в анамнезі та інші.

У всіх інших випадках МРТ не призначається, а лікування починається з простих рекомендацій – збереження фізичної активності, за необхідності масажі, мануальні терапії, спеціальні вправи або вже нестероїдні протизапальні препарати. У разі вже виявлення тих "червоних прапорців" або ж результату лікування немає, тоді пацієнт отримує направлення на МРТ.

ВідеоОстеохондроз – величезний комерційний міф сучасності – Уляна Супрун

Комерційний міф сучасності, узагальнена назва захворювань спини, під якою приховуються дуже небезпечні хвороби хребта і їхнє непрофесійне лікування - Уляна Супрун пояснила, що насправді називається остеохондрозом і чому в нас його неправильно діагностують. Дивімося.

Остеохондроз – величезний комерційний міф сучасності –  Уляна Супрун

Також Супрун закликала українців не хвилюватися у разі виявлення на МРТ дегенеративних змін у хребті (зміни в хребцевих дисках, розрив фіброзного кільця, протрузія чи спонділоартроз). Подібні зміни є цілком нормальними для людського організму як посивіння волосся чи поява зморшок. Для того, щоб їх лікувати, у пацієнта повинні бути наявні неврологічні та ортопедичні симптоми певних хвороб.

"Необґрунтовано розширені показання до МРТ хребта і невірне трактування отриманих результатів можуть призвести до того, що почнеться лікування "результатів МРТ", а не справжньої проблеми. Як наслідок, призначення непотрібних, часом дорогих препаратів та процедур, інколи навіть хірургічного втручання", - підкреслила очільниця МОЗ.

Раніше, Супрун заявляла про те, що біль у спині найкраще лікувати фізичними вправами, а діагноз остеохондроз є великим комерційним міфом сучасності, який насправді є дуже рідкісним захворюванням.

міфи від супрун. інфографіка
ТСН.ua

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції