Через стреси і нестабільність українців масово косить безсоння

Через стреси і нестабільність українців масово косить безсоння

Кожна 5 людина середнього віку потребує обстеження через порушення сну / Фото: womenshealthcaretopics.com

90% українців регулярно стикаються з безсонням, але не надають йому значення.

Українці масово страждають на безсоння. Але лише одиниці намагаються вирішити проблему за допомогою фахівців. Більшість сприймає недосип як норму сучасного життя, намагаючись пристосуватися до неї, пише "Фокус".

Кількість людей, які страждають від втоми і в той же час відсутності сну, зростає в усьому світі. Україна не виняток, зазначає видання. Президент Української асоціації медицини сну Юрій Погорецький вважає, що 90% українців регулярно стикаються з безсонням, але не надають йому значення. До такого висновку соціолог прийшов, аналізуючи високу частоту серед українців інфарктів, інсультів та інших критичних станів, що супроводжуються розладом сну.

Економічна і політична нестабільність також накладають відбиток: стрес і безсоння йдуть рука об руку. Медики впевнені, що кожна 5-а людина середнього віку потребує клінічного обстеження через порушення сну.

Читайте також: Медики попереджають про синдром різдвяної ялинки

Виснаженi недосипом українці записуються на заняття йогою, медитацією. Власниця студії психології здоров'я Feel Good Анастасія Гоголєва опитала групу новачків і з'ясувала, що третина з них прийшли з проблемою стресу і безсоння. Також відзначає зростання числа клієнтів з синдромом хронічної втоми і порушеннями сну власниця центру йоги Be Happy! Олена Ладигіна.

"Два тижні - максимальний термін, який здатний витримувати людський організм без сну. Для людини не спати - нормально, тільки якщо вона в ейфорії: закохана або надихалася озоном в горах", - розповіла психіатр Світлана Нетрусова.

Понад 120 захворювань серед симптомів мають порушення сну. Тому й класифікація такий дисфункції, зазначає Нетрусова, неоднозначна і складна. Найпростіша класифікація ділить дисфункцію на інсомнію (порушення засинання і тривалості сну), гіперсомнію (патологічна сонливість) і парасомнію (лунатизм, нічні кошмари, сноговоріння). Інсомнія - найпоширеніший прояв дисфункції сну.

Причин у безсоння маса, говорить Нетрусова. Серед медичних: неврози, психози, астенія, шизофренія, органічні ураження і травми мозку, які не належать до психіатрії, ендокринні захворювання і тп. Але може не спати і здорова людина, в якої надмірне нервове збудження.

Читайте також: Український вчений винайшов шкарпетки від безсоння

Щоб зрозуміти, як допомогти собі, потрібно з'ясувати причини поганого сну: робочий це стрес або, наприклад, депресивний невроз. Здоровим людям Нетрусова рекомендує усунути стресову ситуацію: перестати працювати понаднормово і ночами, повноцінно відпочивати (не тільки влітку, але і в міжсезонні), припинити спілкування з конфліктними людьми і навіть припинити дивитися політичні ток-шоу. Простіше кажучи, створити навколо себе комфортну і конструктивну зону. Якщо ж прості методи не допомагають, візита до невропатолога або психолога не уникнути.

Прихильники альтернативної медицини рекомендують різні способи - ту ж йогу, медитацію, трав'яні чаї. Однак фахівці вважають, що іноді не залишається іншого варіанту, як вдатися до медпрепаратів.

"Не варто боротися за здоров'я за принципом: "Помру, але пити снодійне не буду!", - застерігає Нетрусова. А кращі ліки від безсоння - сон. Потрібно спати стільки, скільки спиться.

Повʼязані теми:

Наступна публікація