Партнерський Матеріал
  • Кількість переглядів 5225

Вчені говорять, що секс може бути корисний під час головного болю.

Фраза "болить голова" при відмові від сексу стала настільки номінальною, що давно і міцно увійшла в міський фольклор. Однак, головний біль тут абсолютно ні до чого – лікарі рекомендують заняття любов'ю якраз під час головного болю, оскільки судини розширюються і знімається спазм. Розповідаємо далі, чим корисний секс під час головного болю і в яких випадках голова може боліти в процесі статевого акту.


Секс краще знеболювального

Вчені з Мюнстерського університету дійшли висновку, що секс може позбавити від головного болю і мігрені краще знеболювального. Вони простежили, як сексуальна активність впливає на організм людини і виявили його знеболювальні властивості.

Під час дослідження пацієнтів, які страждають від мігрені і головного болю, розділили на дві групи: одній із них давали знеболювальне, а іншій – пропонували задовольнятися сексуально.

Згідно з результатами дослідження, під час сексу в мозку виділяється велика кількість ендорфіну. Крім почуття задоволення, ця речовина також є сильним знеболювальним. Німецькі вчені переконують, що ендорфін позбавляє від головного болю і мігрені ефективніше, ніж препарати.

"Наші результати показують, що сексуальна активність може зупинити напад головного болю і мігрені. Також варто зазначити, що для людини не є нетиповим заняття сексом під час болю в голові", – йдеться в дослідженні.


Головний біль під час сексу

Неврологи стверджують, що проблема головного болю, пов'язаних з сексом, досить поширене явище. Як правило, біль виникає в черепі та шиї під час сексуальної активності, зокрема мастурбаціі або оргазму.

Такий головний біль більшою мірою доброякісний, але певні його типи можуть бути ознакою серйозних захворювань, таких як крововилив у мозок, аневризма тощо. Лікарі рекомендують таким пацієнтам пройти неврологічне обстеження, щоб виключити вторинні причини, які можуть бути небезпечними для життя.

Згідно Міжнародної класифікації головного болю (ICHD), є кілька типів головного болю, пов'язаного з сексом. Найпоширеніший варіант – тупий головний біль посилюється в міру збудження і стає інтенсивнішим під час оргазму.

Другий тип – головний біль починається раптово, частіше всього під час оргазму. Третій тип – головний біль після сексу. В основному, це залежить від положення тіла і може бути від легкого до вкрай сильного. Зазвичай головний біль триває від однієї хвилини до 24 годин з сильною інтенсивністю або до 72 годин з легкої інтенсивністю. Його виникнення непередбачуване і може не проявлятися постійно.


Що робити

Насамперед, слід проконсультуватися з лікарем. У деяких випадках можуть допомогти знеболювальні препарати, в деяких – немедикаментозні методи лікування. Наприклад, лікувальний масаж, мануальна терапія, голковколювання, різні психотерапевтичні методики, лікувальна фізкультура, релаксуючі фізіотерапевтичні процедури тощо.

Важливо також пам'ятати, що іноді (дуже рідко) головний біль може бути симптомом якогось захворювання, зокрема серйозного. Тому, якщо головний біль – не відмазка від сексу, а реальний недуг, не варто зволікати з візитом до лікаря.

Залиште свій коментар