Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Діагностика або життя: які обов’язкові обстеження треба проходити для попередження раку

Причина відмови від діагностики полягає у посттоталітарному складнику українського суспільства.

Для того, щоб попередити онкологічні захворювання до їхньої появи або на ранніх стадіях, чоловіки та жінки повинні регулярно проходити низку обстежень.

Про це йдеться в ефірі "Сніданку з 1+1".

Жінки повинні щонайменше раз на рік перевірятися в гінеколога та мамолога.  Чоловіки – проходити огляд уролога. Також усі повинні раз на рік робити рентгенологічне обстеження легень або флюорографію.

Після 50 років до цих обстежень додаються – щорічна мамографія або УЗД молочних залоз у жінок. А також тест на PSA – у чоловіків. Це онкомаркер раку простати. Додаткові обстеження потрібні у разі скарг або направлень сімейного лікаря

Також варто пам'ятати, що при наявності онкологічних патологій у родичів ризик захворювання зростає. 

Причиною нехтування діагностикою в Україні є наявність посттоталітарному складнику суспільства. Люди не звикли жертвувати своїм комфортом і воліють перебувати в ілюзіях.

"Це взагалі характерно для посттоталітарних наших людей. Вони переважно перебувають в ілюзіях. Їм так легше. Вони не хочуть знати правду, не хочуть знати те, що є насправді", - каже соціальний психолог Алевтина Шевченко. 

Однак, на її думку, це вже більше стосується людей старшого віку, а молоді українці ставляться до власного здоров'я більш відповідально. 

Серед найбільш поширених причин відмови від обстеження є лінощі, страх дізнатися про онкологічне захворювання, вартість лікування, впевненість, що хвороби нема. 

За словами психолога, для збільшення популярності обстежень в Україні варто, по-перше, інформувати суспільство, по-друге, нести відповідальність за своїх рідних та близьких і спонукати їх йти на діагностику.

ВідеоЧому вам варто пройти діагностику на онкологію - поради соціального психолога

Щороку в Україні від раку помирає 90 тисяч людей. Цифра страшна. І страшнішою її робить тільки те, що у багатьох випадках онкологію можна вилікувати, якщо виявити її вчасно. Чому українці не квапляться обстежуватись і як все ж таки вберегти себе і своїх близьких - розкаже соціальний психолог - Алевтина Шевченко.

Чому вам варто пройти діагностику на онкологію - поради соціального психолога

Залиште свій коментар

Вибір редакції