Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Експеримент ТСН.Тиждень: чого вартує здоровий спосіб життя

Про свої способи зайняття спортом розповіли зірки, пенсіонери та діти.

ЗОЖ: саме так, російською абревіатурою - став він просто-таки модним трендом у великих містах. Веди здоровий спосіб життя - і станеш успішним і багатим! - під цим гаслом шикуються і юні початківці. І ті, хто вже вхопив зірочку з неба.

Але чи справді це так? Скільки грошей треба вкласти в ЗОЖ - в українських умовах? І чи доступне таке життя тим, хто не готовий тратити сотні тисяч гривень - на модні спорт-клуби?

ТСН.Тиждень вирішив проекспериментувати, а також поспілкуватись із зірками, які постійно тримають себе в тонусі, та їхніми тренерами про здорове тіло, як його досягти і як не обламатися по дорозі.

Перша героїня - це Поліна Логунова.  Крім того, що вона дружина актора Дмитра Ступки та мати прекрасної доньки, Поліна ще й  бізнесвумен, телеведуча та справжнє втілення роботи над собою.

"Я в собі розвиваю жіночу енергетику. У мене було бажання займатися боксом. Але я подумала, що я почну ходити ось так от - я вже так ходжу, і якщо я буду намагатися так ходити, то навряд чи з мене буде зовні виходити жінка", - розповідає вона.

У цьому  жіночому тілі  оселився настільки жорсткий чоловічий  характер. Без жодних дієт Поліна схудла на 17 кілограм.

"80% нашого зовнішнього вигляду це їжа. І всього лише 20 – тренування. Не потрібно чекати результат через місяць. Людина роками наїдається, запливає. І через місяць нічого не вийде. Тобто це образ життя, а не просто тимчасова пігулка. Тому потрібно поставити галочку - спортом займатися все життя", - зазначає Поліна.

Тренер Олена Григор’єва ганяє Поліну по майданчику майже без передиху. Таке тренування коштує 500 гривень, і вона викладається на повну. Сама тренер зазначає, що на тренуваннях всі ниють.

Наше перше правило - здорове харчування, це 80% здорового тіла – можна підтвердити документально. Така дієта не завжди дорога. Якщо купити капусту і не купити, скажімо, ковбасу, то здоров'я переросте в економію.

ВідеоТСН.Тиждень підрахував, у скільки обійдеться здоровий спосіб життя звичайному українцю

Соціологічні дослідження показують – 41% дорослого населення назвали стан свого здоров'я "посереднім". Ще 20% дорослих українців почуваються погано або навіть дуже погано. В основному, у всіх болячках ми звично звинувачуємо нашу бідність - нема грошей, нема часу,  нема спорту. До нас тільки починає приходити західне правило: якщо ти хочеш бути багатим, то доведеться робити все, щоб мати красиве здорове тіло. 

ТСН.Тиждень підрахував, у скільки обійдеться здоровий спосіб життя звичайному українцю

Олені Іванівні 98 років. Її головні поради – їсти більше зелені, капусти та горіхів. І ніколи не припиняти рухатися

"Більше овочів, фруктів. Я ніколи багато не їм, жирного не їм, ковбаси не їм. Ось ці кроки я роблю кілька разів на день, автоматично вийшла на балкон і відразу пішла. Якщо можна пройти, я йду, не їду", - розповідає вона.

Насправді у нас тут в Україні таких от здорових пенсіонерів, навіть 70-річних  – колосально мало. Соціологічні дослідження показують – 41% дорослого населення назвали стан свого здоров'я "посереднім". Ще 20% дорослих українців почуваються погано або навіть дуже погано. В основному у всіх болячках ми звично звинувачуємо нашу бідність. Нема грошей, нема часу – нема спорту. До нас тільки починає приходити західне правило: якщо ти хочеш бути багатим, то доведеться робити все, щоб мати красиве здорове тіло. На спортмайданчику займаються майже безкоштовно.

Для прикладу, діти займаються воркаутом під наглядом старших спортсменів. Для цього спорту не потрібні штанги, гантелі чи якісь тренажери. Лише турнік, бруси і підлога.

"Можна займатися скрізь, і якщо дитина 4-5 років починає займатися, то він повністю буде підготовлений до будь-якого виду спорту в подальшому. Він матиме сильні руки, спину, ноги", - запевняє тренер Володимир Хриплівенко.

Про свої зайняття спортом та мотивацію розповіла і ще одна зірка – співачка Даша Астаф’єва.

"Ті жінки, які люблять шоколад, повинні за плитку шоколаду зробити енну кількість присідань. Я себе особисто мотивувала так - я люблю солодке. За кожне солодке заохочення я роблю якісь вправи. Он дивіться як я люблю шоколад. Я іноді за ніч по 300 разів присідаю", - розповідає вона.

Астаф'єва займалася кросфітом, плаванням та балетом. Останні роки співачка не мала часу на тренування – і ледве не потрапила в обійми депресії. Дашу врятувало  повернення в спортзал. 

"Я вже настільки стала сумніватися в собі і не любити себе, що просто ось тут була моя форма, мої боки, мій живіт. Коли всі навколо вважають, що ти красива і у тебе все добре, але є проблеми, є сумніви, і саме час братися за них. І доводити самій собі, що все в твоїх руках. Сидіти і нити найлегше. Заняття спортом допомагають мені позбавитися від багатьох, в першу чергу психологічних порогів, які не дають мені бути краще.

В елітному клубі, де річний абонемент коштує більше, ніж заробляє за рік середній український чиновник. У величезному ангарі, повному важких м’ячів з піском та знарядь для кросфіту. На власному балконі. Просто у дворі багатоповерхівки. Чи на березі холодної річки. Здорове тіло – це те, що об'єднує нас набагато краще, ніж політика чи інші умовні категорії.

Станіслав Ясинський

Залиште свій коментар

Вибір редакції