Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Феофанія" стане доступною для всіх українців: МОЗ ліквідує окремі медзаклади для держчиновників

Міністерство називає це неминучим процесом.

Елітна клініка "Феофанія" поки що відкрита лише для держчиновників та депутатів. Утім, за рік має стати доступною для лікування усіх українців. У рамках реформи медичного відомства, де "гроші ходять за пацієнтом", кожен хворий зможе лікуватись у чиновницькій клініці без будь-яких доплат. Про те, чи готові до змін у "Феофанії", в ТСН.19:30.

"Феофанію", яка десятиліттями лікувала народних депутатів і держчиновників, кожна нова влада обіцяє зробити доступною для звичайних українців. У самій клініці проти цього не заперечують, але уточнюють: це можливо, якщо відомий чіткий механізм фінансування за кожного пацієнта.

ВідеоЕлітна клініка Феофанія за рік стане доступною для усіх українців

Клініка, досі відкрита лише для держчиновників та депутатів, уже за рік має стати доступною для лікування усіх українців. У рамках реформи медичного відомства, де гроші ходять за пацієнтом, кожен хворий зможе лікуватись у чиновницькій клініці без будь-яких доплат. Чи готові до цього  у самій клініці – ТСН запитувала.    

Елітна клініка Феофанія за рік стане доступною для усіх українців

У клініці після Помаранчевої революції дозволили лікуватись, але за гроші. Віктор Володимирович - пенсіонер із заслужених журналістів, яким держава надала право на обслуговування у цій клініці. Лікується тут місяць і не платить, як усі прикріплені сюди, за  палату і консультації. Натомість ліки купує за свій кошт.

Мінімальний платіж для тих, хто не приписаний до лікарні за палату, 1,2 тис. грн щодня, консультація фахівця - близько 400. Проте "Феофанія" славиться сучасним обладнанням, комфортними палатами і досвідченими медиками. Торік понад 5 тис. людей тут пролікувалось за власний кошт. У МОЗ таку ситуацію не розуміють. Згідно з медичною реформою, яка схвалена парламентом, уже від 2020 року до Феофанії на лікування зможуть потрапити усі охочі без доплат. За системою "гроші ідуть за пацієнтом" лікування людей клініці компенсуватиме держава.

"Вони так само будуть отримувати фінансування, але не за те, що вони надають послуги. Тобто скільки надали - стільки за узгодженими тарифами до них прийде коштів", - каже заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

Поки шо у клініці ще не зрозуміли, як працюватиме система. У парламенті ще одна ініціатива - лікарню "Феофанії" пропонують віддати в підпорядкування міністерства із захисту ветеранів АТО.

"Феофанія" на високому рівні нині розвиває ряд напрямків, серед найкращих - нейрохірургія і радіохірургія. Працюють також як науковий навчальний міжнародний медичний центр. Саме тому ініціативу віддати клініку лише ветеранам АТО не розуміють. Тим паче, що військових із зони бойових дій та поранених Майдану тут лікують безкоштовно. "Тільки замикатись на тому, щоб надавати допомогу ветеранам війни - це дуже вузькопрофільно і може призвести до дискваліфікації спеціалістів головних", - вважає головний лікар Феофанії Ігор Семенів.

Загалом у "Феофаннії" прикріплено понад 30 тис. держслужбовців та членів їх родин, хоча народні депутати лікуватись тут не поспішають. Поки у клініці "Феофанія" показують недобудовані корпуси і скаржаться на недофінасування держави, у медичному міністерстві доступність клініки для усіх називають неминучою.

Кореспондент ТСН Світлана Березівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції