Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Генетики навчилися "вимикати" хромосому, яка викликає синдром Дауна

Американські вчені розробили спосіб, який нейтралізує дію 21-ї хромосоми в ДНК людини.

В США генетики із Массачусетського медичного університету оголосили про відкриття способу, як нейтралізувати 21-шу хромосому, котра спричиняє синдром Дауна.

Як повідомляє The Daily Mail, за основу своїх досліджень вчені взяли спосіб генетичної терапії, який практикується для усунення деяких вроджених хвороб шляхом видалення дефектного гена.

Однак цього разу їм вдалося нейтралізувати дію цілої хромосоми. Під час експерименту дослідники виростили у лабораторії стовбурову клітину, яка містила 21-шу хромосому. Цій клітині було введено ген під назвою XIST, який впливає на розвиток клітин. Зокрема, XIST зупиняє дію однієї з двох Х-хромосом у жіночих ембріонах.

За словами дослідників, це й же ген під час дослідження зупинив дію 21-ї дефектної хромосоми, яка викликає синдром Дауна.

"наше дослідження дало нам новий шлях – правильний шлях у вивченні проблеми синдрому Дауна і його лікування. Найважливіше те, що ми змогли контрольовано зупинити дію хромосоми. Щоправда, до використання цього способу в клініках ще далеко", - сказав доктор Джин Лоуренс.

Раніше американські вчені обіцяли краще життя людям із синдромом Дауна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції