Кияни погрожують вийти на діабетичний Майдан через брак життєво необхідного інсуліну

Інсулін має зʼявитися наприкінці місяця. 

Столичні діабетики почали існувати без життєво необхідних ліків. Затримку пояснюють ускладненнями в тендерних процедурах. А поки майбутнє препаратів вирішується, хворі, які живуть переважно на пенсію, вирішують чи варто грати у ігри із власним здоровʼям, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Деякі київські діабетики третій місяць не отримають інсулін. Наприклад, Валентина, яка на цукровий діабет хворіє 15 років, на інсулін перейшла чотири роки тому. Весь вона цей час бореться не тільки з недугою, але й з бюрократією. Останнім часом, на жаль, програє. Її рецепт лежить в аптеці, але там розводять руками, що інсуліну немає. Її інсулінових запасів вистачить щонайбільше на місяць. Жінка боїться думати, що буде далі. Вона забила на сполох. Обдзвонила всі інстанції і щодня ходить до аптеки. Інсулін має зʼявитися наприкінці місяця.

Такі самі терміни озвучують і в столичному департаменті охорони здоровʼя. Тут запевняють, що ситуація знаходиться під контролем. Натомість скаржиться, що департамент - заручник ситуації. Інсуліну нема, бо одні препарати не могли перетнути кордон, а виробники інших не вчасно подали документи на тендер.

Те, що компанія, яка постачає інсулін в Україну майже двадцять років, не змогла підготувати пакет документів вчасно, дивує очільника української діабетичної федерації. Також він не може зрозуміти непорозуміння із тендерними процесами не входять у цей список і скорочення фінансування діабетичної програми. Цього року виплат має бути вдвічі менше.

За власною статистикою діабетичної федерації, майже 70% інсулінозалежних людей живе на пенсію і не мають зможу купувати інсулін щомісяця. Люди кажуть, що якщо ситуація не зміниться, то буду збирати діабетичний Майдан.

 

Нагадаємо, що науковці хочуть вживити в тіло людини препарати, які б вилікували від діабету

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна.

ВідеоКиївські діабетики залишились без життєво необхідних ліків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: