Чи справді кава заряджає людей енергією: вчені з'ясували

Чи справді кава заряджає людей енергією: вчені з'ясували

Фото: pixabay.com

Коли кофеїн стимулює нервову систему, вона відправляє сигнали іншим частинам організму.

Під час дослідження вчені вирішили з'ясувати, який насправді вплив на нас кави, чи здатен напій нас підбадьорити й зарядити енергією. 

Про це пише  Live Science.

Основним стимулятором у каві є кофеїн, а його основна дія полягає в зміні того, як клітини нашого мозку взаємодіють зі сполукою під назвою аденозин.

Аденозин — частина системи, яка регулює наш цикл сну та неспання. У міру того, як ми займаємося своїми справами, рівень аденозину підвищується, оскільки він вивільняється як побічний продукт під час використання енергії в наших клітинах.

Зрештою, аденозин зв'язується зі своїм рецептором, що в кінцевому підсумку змушує сповільнюватися наші клітини, і це викликає в нас втому та сонливість. Під час сну споживання енергії знижується, а разом із ним і рівень аденозину — він знову перетворюється на інші форми. Саме тому після сну ми відчуваємо, що відпочили.

Кофеїн насправді може допомогти впоратися із сонливістю, але лише на деякий час. Справа в тому, що він працює шляхом зв'язування з аденозиновими рецепторами — по суті, просто заповнює "білі плями" та не дає аденозину зв'язуватися з ними.

Однак ефект кофеїну не пов'язаний зі створенням будь-якої енергії, а швидше викликає почуття бадьорості. 

Раніше стало відомо, що дослідники з Університету Макмастера в Канаді змогли виявити білки, на які впливає кофеїні завдяки цьому вони допомагають печінці прибрати поганий холестерин із кровотоку. Внаслідок цього процес захищає людину від появи серцево-судинних захворювань.

"Втрачений смак" | Коли на території України з'явилася кава

"Втрачений смак" | Коли на території України з'явилася кава

Читайте також:

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4701
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація