Медики застерігають про побічні ефекти надмірної кількості вісцерального жиру після 50 років

Автор
Юлія АбрамоваЮлія Абрамова
Дата публікації
Перегляди
8592
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Медики застерігають про побічні ефекти надмірної кількості вісцерального жиру після 50 років

fitness.org.ua

Зазвичай, кажучи про зайву вагу, ми звинувачуємо у цьому підшкірний жир. Однак, як виявилося, вісцеральний має більший ризик для нашого здоров’я.

Накопичення вісцерального жиру збільшується з віком. За словами експертів, це є результатом зміни гормонів і метаболізму.

Що ж собою являє вісцеральний жир?

Це тип жирових відкладень, які знаходяться навколо життєво важливих органів, включаючи печінку, шлунок та кишечник, у черевній порожнині. Вісцеральний жир відрізняється від підшкірного, який міститься практично на поверхні - під шкірою в різних частинах тіла.

Які саме ризики для здоров’я пов’язані із надмірною кількістю вісцерального жиру

Розглянемо дослідження.

Загроза серцевих захворювань

Вісцеральний жир підвищує рівень жиру в крові через печінку. Виробництво холестерину відбувається в печінці, і люди з вищим рівнем вісцерального жиру мають надвисокий рівень загального холестерину. А це своєю чергою пов’язано з підвищеним ризиком розвитку серцево-судинних захворювань, тому загалом збільшення кількості циркуляційного жиру погано впливає на роботу серця.

Ризик розвитку неалкогольної жирової дистрофії печінки

Жирова хвороба печінки – це скупчення жирової тканини в нашій печінці. Захворювання часто пов’язане з ожирінням та іншими порушеннями обміну речовин. Збільшення вісцерального жиру призводить до запалення печінки та тривалого відкладення жиру в тканині органу.

Підвищений рівень болю

Медики, які досліджують артрит, дійшли висновку, що вісцеральний жир був пов’язаний саме з підвищенням рівня болю, а підшкірний жир взагалі не був пов’язаний із рівнем болю.

Вісцеральний жир за своєю природою є більш токсичним, ніж підшкірний. Деякі дослідження пов’язують високий рівень вісцерального жиру зі збільшенням маркерів запалення, які сприяють виникненню болю.

Звичайно, необхідні додаткові дослідження в цій галузі, щоб визначити основні механізми.

Підвищена інсулінорезистентність

У осіб без діабету вісцеральний жир був сильним провісником розвитку інсулінорезистентності. Насправді, багато експертів погоджуються, що втрата вісцерального жиру є більш важливою для контролю діабету та цукру в крові, ніж загальна втрата ваги.

Зрештою, тип ваги, який ми втрачаємо, має значення для нашого здоров’я.

Підвищений артеріальний тиск

У жінок у постменопаузі збільшення накопичення вісцерального жиру було пов’язано як з підвищенням артеріального тиску, так і з підвищенням резистентності до інсуліну.

Крім того, гормональні зміни під час менопаузи можуть зробити схуднення більш складним.

zakruti.com

Як позбутися вісцерального жиру?

Лише зміною способу життя.

Щоб боротися з природним накопиченням жиру з віком, подумайте про те, щоб позбутися своїх повсякденних звичок, які до цього призвели.

Багато сидите на роботі? Додайте руху у повсякденність: запишіться у фітнес клуб. І краще, з інструктором.

Полюбляєте солодощі, підсолоджуєте чай, каву, ранкову кашу? Змініть цю звичку. Як правило, 21 дня вам вистачить, щоби звикнути до безцукрової дієти. Лише 21 день! Погодьтеся, це не так багато порівняно з тим часом, за який ви накопичували свої жирові відкладення.

Не любите спорт? Не маєте змоги змінити спосіб життя на більш активне? Тоді подивіться у бік дітей, онуків. Вони дуже люблять прогулянки. А ви любите їх. Уловлюєте?..

У статті були використані такі матеріали:

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8592
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація