Україна запроваджує обов’язкову самоізоляцію для всіх, хто повернувся з країн зі штамом “Омікрон”

Україна запроваджує обов’язкову самоізоляцію для всіх, хто повернувся з країн зі штамом “Омікрон”

Фото: УНІАН

Від 3 грудня Україна запровадила обов’язкову самоізоляцію для осіб, які повернулись з країн, де стрімко поширюється новий штам коронавірусу “Омікрон”.

Відповідні зміни внесли до Постанови №1236 під час засідання Кабінету Міністрів України 1 грудня. 

Йдеться про Південно-Африканську Республіку, Республіку Ботсвана, Зімбабве, Намібію, Королівство Лесото, Королівство Есватіні, Республіку Мозамбік, Республіку Малаві.

Як повідомляє Коронавірус_Інфо, від 3 грудня уряд запровадив нові правила для осіб, які в’їжджають з країн зі стрімким поширенням штаму «Омікрон». 

Докладніше — в інфографіці.

https://t.me/COVID19_Ukraine

Тепер особи, які понад 7 днів перебували на території вказаних країн протягом останніх двох тижнів, повинні будуть піти на самоізоляцію. Тривалість самоізоляції  – 14 діб. 

Важливо, що самоізоляція стосується громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України, є подружжям або дітьми громадян України, які повертаються в Україну з території вищезазначених країн. 

Наявність вакцинації, негативного тесту чи сертифікату про одужання не є підставою для непроходження самоізоляції чи її дострокового припинення. 

Іноземцям та особам без громадянства, які постійно або тимчасово не проживають в Україні та протягом останніх 14 днів перебували на території вказаних держав більш ніж сім днів, в’їзд забороняється взагалі.

Винятками є іноземці та особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України, є подружжям або дітьми громадян України, працівниками іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, а також інших категорій іноземців та осіб без громадянства за погодженням з Міністерством закордонних справ.

Мета рішення – уникнути поширення нового та поки ще не досить вивченого штаму “Омікрон” на території України. 

Міністерство закордонних справ раніше вже закликало українців утриматися від поїздок до країн, де виявили вказаний варіант коронавірусу. 

Нагадаємо, що українці, які наразі перебувають на території визначених країн, повинні дотримуватися всіх протиепідемічних вимог та невідкладно звертатися до місцевих медичних закладів у випадку появи симптомів захворювання.

Читайте також: 

Штам "Омікрон" виявили вже у 23 країнах. ВООЗ прогнозує, що ця кількість зростатиме.

Повʼязані теми:

Наступна публікація