Важкопоранених дітей з обстріляних колон маріупольських біженців привезли у спецвагонах "Укрзалізниці" до Львова

Дата публікації
Перегляди
16к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Важкопоранених дітей з обстріляних колон маріупольських біженців привезли у спецвагонах "Укрзалізниці" до Львова

Фото: Руслан Литвин

Медичний евакуаційний потяг виконав свій перший рейс в Україні.

Важкопоранені діти та цілі сім'ї з обстріляних колонн маріупольських біженців доправлені сьогодні спецвагонами «Укрзалізниці» до Львова, повідомляє пресслужба «УЗ».

«Лікарі без кордонів» / MSF у співпраці з «Укрзалізницею», Запорізькою лікарнею та львівськими лікарнями та МОЗ організували спеціальний потяг для транспортування поранених пацієнтів із Запоріжжя до Львова.

На борту спецпоїзда перебувало 9 пацієнтів та 9 лікарів швидкої допомоги «Лікарі без кордонів». 4 пацієнтів – у важкому стані, 5 – середньої тяжкості. Серед хворих – 2 дитини. 13-річний хлопець отримав перелом кінцівок і важку травму. Його родину евакуювали з Маріуполя. Усі евакуйовані пацієнти – жителі Маріуполя та сіл поблизу міста, усі мають травматично-вибухові ушкодження.

Лікарі без кордонів

По прибуттю до Львова у п’ятницю вранці дітей з потяга оперативно доправили до Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит». А дорослих пацієнтів – до Львівського обласного госпіталю ветеранів війни та репресованих імені Ю. Липа.

Потяг йшов близько 20 годин. Під час подорожі пацієнтів годували гарячою їжею і надавали необхідну медичну та сестринську допомогу, включаючи знеболювання, внутрішньовенні крапельниці, антибіотики та інші ліки. Також була надана психологічна допомога.

У Запоріжжі медична команда MSF працювала з керівництвом лікарні, щоб визначити пацієнтів, які потребують більш високого рівня лікарняного догляду, але також мають медичну стабільність, щоб витримати цілодобову дорогу на поїзді.

Лікарі без кордонів

«Ми майже три тижні працювали з керівництвом Української залізниці, щоб це сталося», – каже Крістофер Стоукс, координатор MSF з надзвичайних ситуацій в Україні. «Це було логічним рішенням дуже реальної потреби. Йдеться про те, щоб пацієнти могли отримати необхідну допомогу в найкращих місцях для надання такої допомоги. Йдеться також про душевний спокій пацієнтів та їхніх сімей, щоб вони могли продовжити лікування та одужати в частині України, яка більш віддалена від зон активної війни. І йдеться про зменшення навантаження на лікарні, які розташовані в районах активних бойових дій або поблизу».

Організація «Лікарі без кордонів» завершує створення більшого та висококваліфікованого поїзда, який зможе доставити більше пацієнтів із прифронтових лікарень до медичних закладів у менш постраждалі від війни регіони. Для більшого потяга «Укрзалізниця» вже надала вагони відповідно до специфікацій MSF. Наразі ведуться роботи з технічного оснащення вагонів.

Організація цих спецпоїздів для транспортування пацієнтів є лише одним із напрямків медико-гуманітарної роботи «Лікарів без кордонів» / MSF в Україні.

Нагадаємо, грудне молоко допомагає дитині вилікуватися від діареї, повідомила Всесвітня організація охорони здоров'я (World Health Organization Ukraine).

Тож, якщо у дитини діарея, продовжуйте годувати грудьми.

Як повідомили у МОЗ, можливість грудного вигодовування немовляти — величезна перевага, адже це майже завжди доступне джерело харчування та заспокоєння для дитини.

Проте в умовах війни матерям надзвичайно складно дбати про себе та своїх малюків.

МОЗ надав рекомендації, що робити, аби не втратити лактацію в умовах війни, як зберегти та стимулювати лактацію та де отримати безоплатну консультацію з ГВ.

Нагадаємо, люди, які перебувають у місцях тимчасового перебування, у холодну пору року мають бути забезпечені теплим одягом і ковдрами.

У місцях тимчасового перебування людей, особливо в холодну пору року, зростає ризик поширення респіраторних хвороб, у тому числі і COVID-19.

Про це пише Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
16к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація