Як щоденне вживання вітаміну С впливає на організм

Як щоденне вживання вітаміну С впливає на організм

Фото: ТСН.ua

Чи знаєте ви, як щоденне вживання вітаміну С впливає на ваш організм?

Вітамін С, він же L-аскорбінова кислота, природним чином міститься в деяких продуктах харчування, додається до інших, а також доступний як дієтична добавка, пояснює Національний інститут здоров’я.

За словами доктора медичних наук, лікаря екстреної медичної допомоги Даррена Марейніса, вітамін С необхідний за будь-якого раціону. Але важливо знати, як саме щоденне вживання вітаміну С впливає на ваш організм.

Вітамін С присутній у багатьох продуктах харчування і не синтезується організмом.

Джерелами аскорбінової кислоти є цитрусові, солодкий перець, брюссельська капуста, помідори, диня, картопля, полуниця та шпинат. Однак деякі люди вважають за краще приймати його у формі добавок.

Вітамін С має антиоксидантну дію

Вітамін С є антиоксидантом, тобто він запобігає пошкодженню клітин. Таким чином, це попереджає проблемам зі здоров’ям, зокрема, окислювальний стрес.

Вітамін С може підвищити вироблення колагену

Він потрібен для біосинтезу колагену. Ось чому аскорбінова кислота є ключовим інгредієнтом багатьох засобів із догляду за шкірою.

Покращує роботу серця

Є докази того, що вітамін С може допомогти уникнути серцево-судинних захворювань. Одне з найбільших досліджень, в якому взяли участь понад 85 тис. жінок, показало, що споживання вітаміну С знижує ризик ішемічної хвороби серця та інсульту.

Вітамін С може допомогти запобігти втраті зору

Аскорбінова кислота запобігає лікувати вікову макулярну дегенерацію та катаракту, дві основні причини втрати зору у літніх людей.

Вітамін С допомогає одужати від застуди

Аскорбінову кислоту зазвичай вважають імуностимулятором. Однак це може бути не настільки ефективним у запобіганні застуді, як ви думаєте. Вітамін С допомагає лише скоротити тривалість звичайної застуди та полегшити тяжкість симптомів через антигістамінний ефект.

Вітамін С може викликати розлад шлунка

Хоча вітамін С має низьку токсичність і, отже, не викликає серйозних побічних ефектів, при надмірному вживанні він може викликати шлунково-кишкові розлади, включаючи діарею, нудоту та спазми в животі.

Вітамін С може викликати утворення каменів у нирках

Існують деякі суперечливі докази того, що велика кількість вітаміну С може «підвищити виведення оксалату та сечової кислоти», що сприяє утворенню каменів у нирках.

Вітамін С запобігає дефіциту заліза

Вітамін С допомагає вашому організму засвоювати залізо. Одне дослідження показало, що всього 100 мг вітаміну С покращує засвоєння мінералу на 67%.

Тож, подумайте, чи достатньо ви отримуєте вітаміну С.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація