Яка кава найкорисніша, який спосіб її приготування найшкідливіший для здоров'я: дослідження

Автор
Ганна НосоваГанна Носова
Дата публікації
Перегляди
119к
Час на прочитання
3 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Яка кава найкорисніша, який спосіб її приготування найшкідливіший для здоров'я: дослідження

Яка кава корисна

Є ціла низка досліджень про характер впливу кави на організм залежно від способу приготування напою. Розповідаємо про результати одного з таких досліджень в матеріалі ТСН.ua

Кава може чинити як позитивну, так і негативну дію на організм. Про те, як залежить вплив кави на організм людини від способу її приготування, розповідають норвезькі учені, які понад 20 років вивчали вплив кави на організм та виявили найшкідливіші та найкорисніші для здоров'я способи її приготування.

Яка кава найшкідливіша 

Дослідження проводилося в період від 1985 до 2003 року. В дослідженні брали участь 500 тисяч людей віком від 20 до 79 років. Це були люди які споживали каву, приготовану різними способами. Крім кавових звичок, до уваги брали спосіб життя людей, різноманітні чинники, що впливають на здоров'я, як-от наявність шкідливих звичок, вага і фізична активність. 

Співробітники Гетеборгського університету дійшли висновку, що існує зв'язок між методами заварювання кави, серцевими нападами та тривалістю життя.

Згідно з результатами опублікованого дослідження, найшкідливішою виявилася нефільтрована кава, та кава, заварена просто в чашці. У нефільтрованій каві міститься велика кількість речовин (їх у 30 разів більше, ніж у фільтрованому напої), які підвищують "поганий" холестерин. 

Найкорисніше виявилося пити фільтр-каву - каву, приготовану методом одноразової протоки гарячої води через шар меленої кави, що є на фільтрі. Згідно з дослідженням, помірне вживання такої кави скорочує ризик смерті від серцево-судинних захворювань. Найнижча смертність серед учасників дослідження була у тих, хто випивав від однієї до чотирьох чашок фільтр-кави у день. До того ж пити таку каву виявилося навіть корисніше, ніж зовсім відмовитися від напою. Як показало дослідження,  вживання фільтр-кави зменшувало ризик смерті на 15% з будь-якої причини порівняно з людьми, які взагалі не пили кави. Автори опублікованого дослідження припускають, що такі позитивні ефекти пов'язані з тим, що кава багата антиоксидантами.

Найшкідливішою кавою виявився нефільтрований напій, коли кавова гуща надовго залишається в гарячій воді. Також було зазначено, що до менш корисних напоїв ніж фільтрована кава можна занести еспресо, капучино, каву по-турецьки, каву, заварену у френч-пресе.

Кому краще не пити каву

Нагадаємо, кому все ж таки краще не пити багато кави. Завдяки кофеїну, який збуджує нервову систему, споживання кави у великих кількостях може викликати тривогу, тремор, підвищення тиску,  прискорене серцебиття. Серед негативних наслідків споживання кави - те, що кава сприяє вимиванню з організму кальцію, магнію і калію. Через  сечогінний ефект кава  може призвести до проблем з нирками, може утворювати камені в них.  Дослідження свідчать, що кава підвищує рівень "поганого" холестерину в крові. Каву не рекомендується пити вагітним жінкам, людям із захворюваннями ШКТ, а через загрозу гастриту, натщесерце навіть здоровим людям. Не потрібно вживати каву людям, що страждають безсонням, людям з ішемічною хворобою серця та атеросклерозом, гіпертонікам.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
119к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація