Їх вживають майже всі: дієтологи назвали три продукти, які надзвичайно шкідливі для здоров'я

Їх вживають майже всі: дієтологи назвали три продукти, які надзвичайно шкідливі для здоров'я

Яких продуктів варто уникати: вони шкодять здоров'ю / Фото: Фото з відкритих джерел

Деякі продукти, які українці їдять регулярно, насправді можуть бути шкідливими для організму, попереджають дієтологи.

Насамперед дієтологи радять не їсти надто часто білий шліфований рис. Хоча він і має більш привабливий вигляд, ніж бурий, проте під час оброблення втрачає оболонку й зародок, а разом з ними позбавляється й більшості корисних речовин.

Дієтологи стверджують, що в білому шліфованому рисі практично немає клітковини, на 80-90% нижчий вміст вітамінів групи В, а також він майже повністю складається з простих вуглеводів, тобто "порожніх" калорій, які не насичені нутрієнтами. Також білий рис має високий глікемічний індекс, тому його не варто вживати людям з діабетом II типу.

Другою шкідливою групою продуктів для нашого організму є м'ясопродукти типу ковбаси, шинки, сосисок, м'ясних консервів тощо. Хоча людство придумало коптити м'ясо, щоб воно зберігалося довше без холодильника, в наші дні такі продукти мають сумнівну якість. На жаль, вони часто є частиною щоденного раціону багатьох українців.

Ба більше, в таких м'ясопродуктах у великій кількості міститься сіль, а середній українець і так отримує її набагато більше, ніж корисно для здоров'я. Під час перероблення у м'ясі утворюються канцерогенні речовини.

Останній, третій продукт у переліку – солодкі газовані напої. Вони є одними з найшкідливіших продуктів, які сьогодні відомі людству. В них дуже багато доданого цукру. Наприклад, у склянці такого напою аж 20 г цукру, а це 5 чайних ложок. Потрапивши до організму, доданий цукор миттєво засвоюється, що призводить до різкого стрибка глюкози в крові. Організм одразу виробляє інсулін, чим підвищує навантаження на підшлункову залозу. Регулярне вживання солодких газованих напоїв призводить до інсулінорезистентності, що в майбутньому підвищує ризик розвитку цукрового діабету II типу.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація