Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Країни G7 попередили Україну: міжнародної підтримки не буде у разі порушення незалежності антикорупційних органів

Країни G7 попередили Україну: міжнародної підтримки не буде у разі порушення незалежності антикорупційних органів

Депутати хочуть розглянути законопроєкт, за яким можна буде звільнити директора НАБУ.

Міжнародній підтримці та реформам України загрожує ухвалення законодавства, яке б порушувало незалежність антикорупційних інституцій.

Про це йдеться в заяві групи послів країн "Великої сімки" в Україні.

"США, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія і ЄС продовжують підтримувати незалежні антикорупційні установи України та їхню відданість справі боротьби з корупцією на найвищих рівнях. Ми підтримуємо те, чого український народ вимагав під час Революції гідності та продовжує вимагати щодня з того часу. Законодавство, яке б порушувало незалежність цих інституцій, загрожує траєкторії реформ в Україні та підтримці міжнародної спільноти", - наголосили дипломати.

Раніше у Міжнародному валютному фонді надіслали листа до Офісу президента із попередженням щодо можливих змін законодавства про Національне антикорупційне бюро України, що може поставити під загрозу співпрацю України з МВФ. 

Йдеться про два законопроєкти – 3133 та 3180, які пропонують внести зміни до закону про НАБУ і додати до причин звільнення очільника правоохоронного органу рішення суду про корупційне правопорушення. Таким чином вони дозволять звільнити Артема Ситника із посади директора НАБУ. Законопроєкт 3133 вже пройшов комітет, який рекомендував ухвалити його у першому читанні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції