Лікарі прогнозують, що ця зима буде найтяжча за останні роки: як захиститися від хвороб
На тлі пандемії коронавірусу перебіг решти хвороб ускладнюється.

В Україні стрімко збільшується кількість позитивних тестів на COVID-19. А заразом так само активно наростає і паніка. Окрім коронавірусу країна входить в сезон грипу та ГРВІ. І медики вже прогнозують, що ця зима буде найтяжчою за останні роки.
Вакцини від коронавірусу досі немає, як і ліків. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.
Вакцинація
На тлі пандемії коронавірусу перебіг решти хвороб ускладнюється. Тож медики радять зосередитися на тому, що вже знаємо.
"На нас чекає дуже тяжкий, дуже складний сезон 2020-2021 року. Грип, звичайно, прийде. Люди хворітимуть на грип", - каже імунолог Федір Лапій.
Симптоми COVID-19 і грипу схожі. І відрізнити їх на початку досить важко. Так само важко буде і людині, коли ці дві хворобу зустрінуться в одному організмі.
"Відсоток померлих значно збільшується, коли є COVID-19 і грип. На відміну від того, що це просто COVID-19", - зазначає імунолог.
А це додаткове навантаження і на систему охорони здоров'я, яка просто захлинатиметься від потоку пацієнтів. Тож медики закликають обов'язково зробити щеплення проти грипу.
Вакцини в Україні буде 4 види. Французька і голландська. Та дві з Південної Кореї – трьох і 4-х валентні. Залежно від кількості штамів грипу. Трьохвалентна коштує 200-300 гривень. Чотирьохвалентна - від 300 гривень і вище. Сімейний лікар вколе її безкоштовно. В приватній клініці за вакцину і процедуру сплатите від 700 гривень.
"Хтось може придбати більш дорожчу, хтось дешевшу. Але всі ці вакцини вони пройдуть лабораторний контроль якості в Україні. Вони вже пройшли лабораторний контроль якості в країнах-виробниках. І вони є якісними, безпечними. Будь-яка з них, яку б ви собі не обрали", - каже завідувачка відділу грипу та ГРВІ Центру громадського здоров'я при МОЗ Оксана Артемчук.
Зараз на ринку є лише південно-корейська вакцина. Решта має з'явитися від середини жовтня.
А ще лікарі рекомендують щепитися від пневмококової інфекції. Бо теж має схожі симптоми із грипом і коронавірусом. І окрім менінгіту, може проявитися пневмонією, бронхітом і отитом. Однак вартість вакцини стартує від 2 тисяч гривень за дозу.
Вітаміни VS продукти
Напередодні холодів українці біжать до аптек по вітаміни. Однак генетик і мікробіолог Дарія Лосєва буквально волає – припинити пити вітаміни без припису лікаря. Українці часто обирають полівітамінні комплекси, де по кілька десятків елементів. І що дорожче, вважають, то краще. Але це не так.
"Там дуже багато вітамінів, які якраз антагоністи один одного. Тобто, фактично засвоєння цих вітамінів, наприклад, вітамінів В разом з вітаміном Д, погіршується. Все, що не потрібно організму, виходить з сечею. Фактично виходить дуже дорога сеча. А людина не факт, що щось отримає", - пояснює генетик і мікробіолог Дарія Лосєва.
Тож спочатку треба звернутися до лікаря. До того ж, каже дієтологиня Оксана Скіталінська, вітаміни з продуктів засвоюються краще, ніж з пігулок. Для імунітету, каже, першочерговий – білок.
"Білок необхідний для того, щоби дуже добре функціонувала наша імунна система. Тому що білок якраз є тим будівельним матеріалом, з якого будуються всі клітини організму. І зокрема клітини імунної системи. І там різні імунні фактори", - пояснює дієтологиня.
До раціону треба додати максимум зелені та овочів. А от фрукти радить замінити на ягоди та горіхи, бо корисніші. А ще не забувати спати по 8 годин і рухатися.
Відео Щеплення та вітаміни: як вберегти себе і рідних від коронавірусу та сезонних застуд
Кількість позитивних тестів на COVID-19 стрімко збільшується. А заразом так само активно наростає і паніка. Окрім коронавірусу восени ми входимо в сезон грипу та ГРВІ, які ніхто не скасовував. Медики вже прогнозують, що ця зима буде найтяжча за останні роки. Що врятує наш організм, які два щеплення радять обов'язково зробити лікарі, і у скільки це обійдеться – у сюжеті. Більше про коронавірус

Загартовування
Усі ці настанови виконує відомий танцівник шоу "Танці з зірками" Євген Кот. Його сніданок складається із вівсянки, горіхів, овочів, яєць та вітамінів.
"Магній В6, Цинк, Д3 і Омега3. Ці вітаміни роблять мій імунітет міцним. А ще мій імунітет робить міцним вранішнє обливання", - каже він.
Євген проробляє уже пів року процедури із крижаною водою.
"Не дивлячись на погоду, чи то дощ, чи то сонце чи низька температура, як сьогодні 13 градусів. І я стовідсотково впевнений, що це зміцнює мій імунітет. Це дає мені дуже багато енергії", - розповів танцівник.
Народна медицина
Усілякі обливання вітаються і в народній медицині, каже знахарка Олена Стеценко: "Це є така тібетська методика, коли під час застуд використовується контрастний душ. П'ять хвилин під гарячою водою і п'ять хвилин під льодяною водою".
Для зміцнення імунітету радить пити чай з лимоном та імбирем. Та пити різноманітні трав'яні чаї.
Дрібку квіток календули, звіробою, кропиви. Трав має бути обов'язково парна кількість. Можна додати калини і малини до пари. Залити водою. Настоюється 10 хвилин. І можна пити. Усі ці трави радить купувати в аптеці. Ціни доступні. А от якщо ціни на імбир і лимони підстрибнуть – їх цілком можна замінити на шипшину або заморожену чорну смородину.
Утім, гарантований ефект від вірусу буде лише коли до цього цілющого чаю ви додасте вакцинацію.