Людство проти бактерій. Супрун розповіла, які правила вживання антибіотиків врятують тисячі життів

Людство проти бактерій. Супрун розповіла, які правила вживання антибіотиків врятують тисячі життів

Фото: Reuters

Щороку лише у ЄС 25 тисяч людей помирають через надмірне вживання людством антибіотиків.

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун нагадала, що надмірне та невиправдане використання антибіотиків створює серйозні ризики для здоров‘я та життя.

Про це йдеться на її сторінці у Facebook.

Разом з відкриттям антибіотиків, які врятували мільйони життів, почала зростати і стійкість бактерій до них. "Бактерія стає нечутливою до антибіотиків, які використовуються для лікування спричинених нею інфекцій. Це загрожує тим, що людство може стати безсильним в боротьбі з бактеріями та інфекціями", - наголосила чиновниця.

Супрун додала, що за даними ВООЗ щороку лише в ЄС помирають 25 тисяч пацієнтів через серйозну бактеріальну інфекцію внаслідок адаптації бактерій до ліків - все через те, що люди дуже часто використовують антибіотики, коли не потребують їх.

В.о. міністра поділилася простими правилами вживання антибіотиків, що допоможуть зупинити розвиток резистентності до ліків:

  • Не використовуйте антибіотики для лікування чи профілактики грипу або застуди. Антибіотики можуть пригнічувати або вбивати лише бактерії, в той час як грип спричинюють віруси.
  • Не займайтесь самолікуванням. Використовуйте препарати з антибіотиками лише за призначенням лікаря, коли відомо, яка саме інфекція викликала захворювання.
  • Не передавайте антибіотики нікому, якщо, наприклад, у вас залишись препарати з попереднього користування. Антибіотики — це ліки, які призначити може виключно лікар відповідно до характеру інфекції.
  • Ретельно та часто мийте руки, щоби зменшити поширення бактерій та запобігти інфекціям. Ця проста дія може допомогти загалом зменшити вживання антибіотиків.

Супрун нагадала, що найкраща профілактика хвороб — це збалансоване харчування, заняття спортом, повноцінний сон, вакцинація та регулярні візити до вашого сімейного лікаря.

Раніше руйнівниця міфів Супрун пояснила, чим краще лікуватися під час застуди. Очільниця МОЗу запевнила, що народні методи не замінять повноцінного лікування.

Антибіотики - не панацея: світ знову говорить про нову небезпечну бактерію

Антибіотики - не панацея: світ знову говорить про нову небезпечну бактерію

Повʼязані теми:

Наступна публікація