Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Можна їсти лише в певний період дня". Супрун розповіла, як правильно голодувати

Періоди голодування допомагають нормалізувати вагу.

Очистити організм допоможе голодування, а не популярні соки, клізми чи рис, пише очільниця МОЗ Уляна Супрун.

За її словами, практика голодувати може бути корисною не лише протягом одного дня на рік. У сучасній науці це явище називається автофагія, а дослівно – самопоїдання. За відкриття цього явища у 2016 році Нобелівську премію з медицини дали японцю Осумі Йошинорі.

"Нашому організму, як і нам, слід прибирати в хаті та викидати мотлох. У клітинах це відбувається так: білки, які неправильно "згорнуті", старі органели, віруси та бактерії, які могли поглинути клітини імунної системи, потрапляють в лізосоми і піддаються знищенню. Лізосома нагадує пухирець всередині клітини із ферментами, які знищують непотріб", - пояснює Уляна Супрун.

Автофагія відбувається у тілі постійно, але повільно. Її активізує низка чинників, зокрема і голодування. Періоди голодування допомагають нормалізувати вагу та баланс холестерину. Крім того, полегшує перебіг серцево-судинних захворювань, запалень в організмі, ожиріння чи раку. З віком та за регулярно високих рівнів інсуліну автофагія сповільнюється. Під час голодування немає інсуліну, але є гормон глюкагон - тоді автофагія запускається. 

Для найкращого запуску автофагії голодування має тривати впродовж 18-24 годин. Тому потрібно або робити розвантажувальний день, або пропускати вечерю і сніданок. "Можна їсти лише в певний період дня: наприклад, від 11 години до 18 — але ж не постійно. Іншими шляхами “обмеження калорій” є підхід, коли ми харчуємося як завжди, але влаштовуємо дні дуже обмеженого споживання їжі. Популярний варіант п'ять на два, коли ми п’ять днів їмо як завжди, і два дні споживаємо не більше ніж 500-600 калорій", - радить Супрун.

Існують протипоказання до інтервального голодування. Заборонено голодувати вагітним і  людям, які мають діабет першого та другого типу, адже введення інсуліну може знизити рівень цукру в крові. Не варто займатися спортом під час голодування – можливе запаморочення. "Періоди голоду це корисно для здоров’я, і варто привчити себе регулярно "постувати". Організмові можна допомогти, якщо дотримуватися режиму харчування та відмовитеся від перекусів і солодощів", - каже керівниця МОЗ.

Раніше Супрун розповіла, чи відновлюються нервові клітини. Виявилося, що нейрони гинуть і народжуються протягом усього життя, хоч і з різною інтенсивністю. "Процес утворення нових нейронів найінтенсивніший в дитинстві. При цьому нейрони гинуть передусім не через стрес, а через неправильне харчування, алкоголь, вихлопні гази, брак руху та навіть навчання і спілкування. Мозок постійно будує нейронні мережі, доки живий.

Залиште свій коментар

Вибір редакції