Небезпечне задоволення: на що потрібно звертати увагу в манікюрних салонах, щоб не підхопити страшну хворобу

Дата публікації
Перегляди
8021
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Небезпечне задоволення: на що потрібно звертати увагу в манікюрних салонах, щоб не підхопити страшну хворобу

Фото: УНІАН

Відвідувачі мають право перевіряти медичні книжки майстрів та стерильність інструментів.

Хто не встиг записатись на манікюр, залишився без гарних нігтів на свята. Справжні модниці, які не встигли, ідуть на ризик – роблять у експрес-манікюрах або неперевірених салонах краси. Однак інколи такий ризик може мати страшні наслідки.

Про це йдеться у сюжеті "Сніданок з 1+1".

Страшний діагноз – гепатит С. Рік біганини по лікарях і двадцять тисяч доларів на лікування. Саме таку ціну Ксенія заплатила за манікюр, зроблений не простерилізованими інструментами.

"Найгірший варіант – це смерть. Безумовно мені було страшно, тому що ти не маєш гарантії одужання. В мене була погана тенденція", - розповідає дівчина.

Хвороба дала ускладнення на щитовидну залозу, почалися проблеми зі шкірою. А ліки від гепатиту викликали депресію. Все це Ксенія сміливо пережила заради омріяного висновку лікарів – здорова.

"Я стала дуже уважною до себе, до свого організму, до свого здоров’я. Я купила з майстром той інструмент, яким їй буде зручно працювати. І так само ходжу на манікюр, просто вже вдумливо і свідомо", - зазначає вона.

Правила, як убезпечити себе від гепатиту, Ксенія вивчила досконало. Інструменти повинні бути простерилізовані, майстер має працювати у рукавичках, а перед процедурою дезінфікувати свої руки та руки клієнта.

Однак у самих салонах досить часто цими правилами нехтують. У першому ж салоні журналісти знайшли пожовклий шариковий стерилізатор. Результати нашої перевірки показуємо майстру манікюру з п’ятнадцятирічним стажем роботи – Вікторії.

"Стерилізація у цьому приладі прирівнюється до нуля. Тому що він не відповідає нормам. В першу чергу він не нагрівається до тієї температури, яка необхідна. Людина може підхопити гепатит, найстрашніше, а найменше - це грибки", - розповідає вона

Наступна вимога до салонів краси та студій манікюру – проточна вода. Заходимо до експрес-манікюру, однак її там немає.

А така вада – справа серйозна, переконана Вікторія. Адже саме миття інструментів в проточній воді від залишків шкіри та дезінфікувального розчину – це один з етапів стерилізації.

"Води повинно бути дуже багато, щоб її вистачило для інструменту, для його очищення. Якщо відкрити законодавство наше, вона повинна бути. І щонайменше має бути 2 раковини - одна раковина, де людина може помити руки, а інша - де вона миє інструмент свій", - підкреслює жінка.

Сама Вікторія дуже відповідально ставиться до стерилізації інструментів. Нам показує обладнання, яким користуються в її салонах. Тут навіть є окрема посада – людина, яка займається стерилізацією інструментів, та видає майстрам усе необхідне для роботи.

Усі інструменти тут відкривають тільки перед клієнтом. А ми продовжуємо перевірку салонів. У кожного майстра манікюру має бути медична книжка, і показати її клієнту він має на прохання. В одному із салонів заявили, що такі книжки лежать у сейфі, хоча мають бути на робочих місцях майстрів, а в іншому один із майстрів взагалі протермінував медичний огляд на два місяці.

Резюмуємо – перед тим, як робити манікюр, поцікавтеся, як стерилізують інструменти, чи має майстер медичну книжку. Та обов’язково зверніть увагу на чистоту приміщення.

Манікюр з гепатитом на додачу: як не підхопити вірус просто в салоні краси

Манікюр з гепатитом на додачу: як не підхопити вірус просто в салоні краси

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8021
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація