Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чому шумить у вухах. Невропатолог порадив, коли варто звернутися до лікарні

Неприємний симптом може з'явитися через запалення слухового нерва.

На постійний шум у вухах скаржаться чоловіки, віком від 40 років, заявив в ефірі "Сніданку з 1+1" лікар-невропатолог Володимир Мельник.

"До реальних шумів ми відносимо зміни в артеріях, на венах або скорочення м`язів. Також шуми можуть з`являтись через захворювання, які впливають на наше внутрішнє вухо", - каже лікар.

Якщо людина почула шум у вухах, найперше треба виміряти артеріальний тиск.

"Можливо, це симптом того, що зараз гіпертонічний криз. Також є ліки, які викликають шуми. Вухо здатне пристосовуватись до зовнішніх чинників. Наприклад, коли їдете у потязі, вночі можете почути, що відбувається через три купе. А коли їдете вранці, всі говорять, тоді не чути, що хоче тобі людина розповісти, яка навпроти. Коли повна тиша, внутрішнє вухо більше підлаштовується. Ці шуми пов`язані з більшою чутливістю людини", - розповідає невропатолог.

Якщо шум супроводжується запамороченням та головним болем, то це може свідчити про запалення слухового нерва.

"Такі симптоми надзвичайні. Якщо шум однобічний, чітко в одному вусі, змінює свої характеристики від положень голови (посилюється і головний біль, і шум), тоді 100% потрібно іти до лікаря", - каже Володимир Мельник.

 Самостійно поборотись можна з шумом, який виникає у тихій кімнаті.

"Найперше треба виміряти тиск, якщо він підвищений, ми його понижуємо. Якщо людина гіпотонік та тиск турбує зранку, треба зробити зарядку для шийного відділу хребта. Це хвилеподібні рухи, ніби ми занурюємось в річку. Ще допоможуть вправи "руки в замок за спиною", також варто спробувати рукою через голову торкнутись мочки вуха з іншого боку. Це має бути по 10 разів. Покращує як артеріальний, так і венозний кровотік", - каже невропатолог.

ВідеоЛікар-невропатолог розповів про вушний шум і його лікування

20% населення планети періодично чують шум у вухах. Дзвін, шипіння, ритмічне клацання – це не окреме захворювання. Медичними дослідженнями доведено, що різні шуми у вухах можуть спричиняти захворювання хребта, запалення вуха, атеросклероз судин, ендокринні захворювання, акустичні травми і стреси. Про шум у вухах розповів Володимир Мельник – лікар-невропатолог, декан медичного факультету НМУ ім. О.О. Богомольця.

Лікар-невропатолог розповів про вушний шум і його лікування

Нагадаємо, виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун поділилася порадами щодо боротьби зі стресом – як нетривалим, так і хронічним. За її словами, бути дратівливим та неспокійним по понеділках – цілком звичайна справа. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції