Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Незначна користь і ризик кровотеч. Вчені провели масштабні дослідженя аспірину

Тестування стосувалося людей, які ще не мали інсультів та інфарктів.

Відомий в усьому світі знеболювальний та протизапальний препарат аспірин не виправдав очікувань науковців щодо запобігання серцевим нападам та інсультам у людей, які ще не мали подібних проблем зі здоров'ям.

Про це повідомляє CBS.

Як відомо, препарат широко застосовують у світі люди, які вже пережили інсульт або інфаркт. Щоденне вживання аспірину у невеликих дозах чинить профілактичну дію та допомагає запобігти повторним випадкам у майбутньому. Проте він не допомагає людям з помірними ризиками щодо серцевих захворювань, які не мали в минулому інсультів та інфарктів. Йдеться про курців, осіб з підвищеним тиском або холестерином.

Також проведено досліди стосовно людей з діабетом. Такі люди частіше помирають від серцевих захворювань. Як виявилося, незначна користь аспірину компенсована підвищенням рівня кровотеч. 

До того ж науковці сподівалися, що аспірин допомагає запобігти захворюванням на рак, але тестування показало, що це не так. Так само особам з діабетом у разі вживанні аспірину не допомагає суміжне вживання риб'ячого жиру. 

Дослідження показало, що користь риб'ячого жиру також не настільки велика, як очікувалося. Деякі вчені зазначають, що, ймовірно, набагато краще їсти власне рибу, а не вживати риб'ячий жир для попередження проблем з серцево-судинною системою.

Нагадаємо, щоденний прийом аспірину практично вдвічі збільшує ризик розвитку меланоми у чоловіків. До такого висновку прийшли вчені з Чиказького університету, проаналізувавши дані про стан здоров'я 200 тис. осіб у віці від 18 до 89 років. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції