Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Ніщо", "абсолютно", "жалюгідний": які слова у мовленні людини свідчать про депресію

Вчені визначили, що концентрування на певних словах може бути ознакою важкого захворювання.

"Самотній", "сумний", "жалюгідний". Людина, яка часто вживає ці слова, може страждати на депресію. Про це йдеться у новому дослідженні, яке опублікувало британське видання The Independent. Психологи зазначають, що звичайні тексти у соцмережах можуть бути прихованим криком про допомогу.

Про це йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".

Статистика невтішна - Україна перебуває у списку 25 країн світу із найвищим рівнем суїциду. Причини різні, але нерідко до фатальних наслідків призводять саме важкі форми депресії.

Як розпізнати хворобу

Депресія змінює поведінку: починаються порушення сну, апетиту, внаслідок чого людина втрачає велику кількість енергії, не відновлюється протягом ночі, тож їй стає важко робити повсякденні справи і навіть спілкуватися, крім того значно знижується самооцінка.

На ознаки депресії вказують і слова. Людина найчастіше описує негатив, а найбільш вживані займенники - "я" і "мене".

депресія, самотність, сльози, сум_1
Pexels
Депресія змінює поведінку

Людина замикається в собі і потрапляє в ситуацію "соціальної ізоляції", не може з неї самостійно вийти і лишається наодинці зі своїми негативними думками. Також у текстах хворого можна часто зустріти слова "завжди", "ніщо" та "абсолютно". Це пояснюють тим, що люди з депресією бачать світ чорно-білим, без напівтонів.

Психотерапевти кажуть, що головне в боротьбі з депресією - вчасно її діагностувати. Для цього передусім потрібно звернутися до фахівця. А щоб розпізнати хворобу, є одне просте правило - частіше спілкуватися і бути уважнішими до рідних та близьких людей.

Раніше повідомлялося, що депресію може викликати нестача вітаміну D. Тому в похмурі зими треба змінити свій раціон: вживати більше яєчних жовтків, лосось, тунець, яловичу печінку та сир. Є продукти, які спеціально збагачують цим вітаміном – його додають у молоко, крупи та соки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції