Низький рівень глюкози і дефіцит магнію. Чому болить голова, коли голодний
Партнерський Матеріал
  • Кількість переглядів 3086

Головний біль, коли голодний – доволі розповсюджене явище.

Голод – одна з причин, чому може боліти голова. Це може статися, навіть якщо ви не їли кілька годин, при цьому не обов'язково бути на дієті або голодувати. Розповідаємо, чому так відбувається.

Причини болю

Найпоширеніша причина головного болю, коли голодний – низький рівень глюкози в крові, йдеться в публікації на сайті Національного фонду головного болю США. Відомо, що глюкоза – основний енергетик для мозку і, якщо її показники падають, виникає головний біль. У людини також може слабшати увага, з'являтися втома і нервозність.

За нестачі цукру в крові також виникають гіпоглікемічні коми – коли рівень глюкози падає дуже різко. Зазвичай вони починаються з головного болю і можуть закінчитися втратою свідомості.

Зв'язок між головним болем і рівнем глюкози далеко не єдина причина. Фахівці називають ще одним фактором посилену роботу гіпоталамуса. У цьому відділі мозку розташований центр, відповідальний за почуття голоду і насичення. Якщо довго не їсти, в гіпоталамус надходять тривожні сигнали від різних органів і систем, що і викликає біль.

Іншими причинами називають дефіцит магнію в харчуванні та дієти з дефіцитом вуглеводів. В останньому випадку мозок відчуває нестачу серотоніну, а саме цей нейромедіатор пов'язаний з відчуттям болю.

Які симптоми

Як правило, інтенсивність такого головного болю легка або середня, джерело розташоване в районі лоба, біль поширюється по всій поверхні голови. Зазвичай вона рівномірна, без пульсації.

Якщо голова почала боліти під час голодування і припинилася після нормалізації харчування – це явна ознака "голодних" головного болю. У кожної людини вона може проявлятися по-різному. Хтось може відчувати симптоми через 5-6 годин без їжі, а хтось – через 16.

Що робити

Як не банально, але "голодний" головний біль "лікується" їжею. Однак не всі продукти дадуть потрібний ефект. Небажано притупляти почуття голоду шоколадом. Це прості вуглеводи, які швидко розпадуться, метаболізуючись в організмі. Від цього напад болю може тільки посилитися.

Твердий сир – також не ліпший вибір. Він містить тирамін – речовину, що підвищує кров'яний тиск та провокує головний біль. Не підходять для швидкої боротьби з голодом і м'ясні напівфабрикати.

Найкориснішою їжею є білкові, а саме – м'ясні страви. Вони дають можливість надовго насититися. М'ясо краще поєднувати з овочевим гарніром. Також рекомендується їсти рибу, злаки, цільнозерновий хліб, молочні та кисломолочні продукти.

Посилять позитивний ефект продукти, багаті магнієм (бобові, горіхи, зелені овочі). Якщо ви дотримуєтеся дієти і при цьому часто страждаєте від головного болю, – ймовірно, вона вам не підходить. Краще змінити її на більш збалансовану за поживними речовинами або звернутися до лікаря, якщо характер болю невідомий.

Залиште свій коментар