Перевтома та симптом небезпечної хвороби: коли потрібно показати лікарю набряки

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Набряки на тілі можуть сигналізувати про різноманітні хвороби.

Вони сповіщають про втому чи перепрацювання, є частими супутниками вагітності та можуть попереджати про небезпечне захворювання. Набряки – це надмірне накопичення рідини в тканинах організму. Й іноді саме набряки допомагають вчасно розпізнати недугу. Про це дізнавався "Сніданок з 1+1".

Передусім - захворювання нирок. Такі набряки зазвичай з’являються зранку та починаються з обличчя й поступово поширюються на ноги. Це може супроводжуватися спрагою, підвищенням температури тощо. У цьому випадку – неодмінно зверніться до уролога або нефролога.

Про захворювання серця сигналізують набряки, що з’являються ближче до вечора. Вони починаються зі стоп і повзуть вгору. І часто супроводжуються задишкою та пришвидшеним серцебиттям. Це значить – вам треба до кардіолога.

Ознакою варикозу є набряки, що з’являються після робочого дня або сильного навантаження. Зазвичай вони виявляються у вигляді вм’ятин на тілі від взуття або від шкарпеток. І можуть супроводжуватися гудінням або болем у ногах. У таких випадках частіше розвантажуйте ноги протягом дня, користуйтеся компресійною білизною та проконсультуйтеся з флебологом.

Про гормональні порушення або захворювання щитоподібної залози сповіщають набряки, які не залишають вм’ятин на тілі після натискання. Вони часто супроводжуються зайвою вагою, млявістю та зниженням температури тіла. Це сигнал – звернутися до ендокринолога.

Про захворювання печінки свідчать набряки, що починаються з живота та опускаються до ніг. Зазвичай їм передує поява судинних зірочок на шкірі живота, а також з’являється пожовтіння шкіри та біль у правому підребер’ї.

А проявом захворювань лімфатичної системи є асиметричні набряки, які вражають одну ногу або одну руку. В такому випадках – зверніться до судинного хірурга.

Нагадаємо, 25 червня стало відомо, які ягоди потрібно додати до свого раціону, а які навпаки виключити. "Сніданок" назвав топ-5 корисних ягід сезону.

ВідеоЧому набрякають ноги та руки і коли варто звернутися до лікаря

Набряки хоча б раз у житті відчували більшість людей, особливо жінки. Вони найчастіше дошкуляють влітку та можуть бути симптомом небезпечної хвороби. Про що  сигналізують припухлості та в яких випадках потрібно негайно звернутися до лікаря - дивіться в сюжеті.   

Чому набрякають ноги та руки і коли варто звернутися до лікаря

Залиште свій коментар

Вибір редакції