Половина українських працівників страждає через професійне вигорання. Що робити та як не потрапити до зони ризику

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українці все частіше страждають від емоційного вигорання.

Від професійного вигорання страждає вже більш, ніж половина українських працівників. Експерти вважають, що до 2020 року це буде справжньою пандемією на ринку праці. Чим небезпечне емоційне вигорання на роботі і як не потрапити до зони ризику, досліджував "Сніданок з 1+1".

Дослідження серед працівників недержавних організацій в Україні показали: лише кожен п’ятий не перегорає на роботі. "41,9% - високий та дуже високий рівень вигорання, 35,9% - це середній рівень вигорання, який називається зоною ризику", - каже заступник директора координаційної платформи для гуманітарних організацій Іван Сироватко.

Всесвітня організація охорони здоров’я нещодавно визнала професійне вигорання офіційним медичним діагнозом. В Україні поки що цим займаються здебільшого спеціалісти з управління персоналом. 11 липня у Києві саме HR-спеціалісти зберуться на масштабний саміт, щоб розібрати зокрема і цей діагноз.

Що ж робити, аби уникнути цього діагнозу: "Коли я працювала в західних компаніях, співробітника відпускали на рік неоплачуваної відпустки, він був настільки цінний, що компанія готова була потерпіти", - розповідає HR-директорка медіахолдингу "1+1 Media" Лариса Брувер.

Та відпустка може врятувати лише на двох перших, найлегших, стадіях вигорання. "Людина вже відчуває апатію, зниження сил, мотивації", - розповідає психологиня Дарія Селіванова.

Далі стається найгірше. "Стадія відрази, коли у людини вже абсолютно відсутнє бажання взаємодіяти з іншими людьми. Може спостерігатися деструктивне, агресивне поводження навіть до близьких людей", - уточнює психолог.

Щоб не потрапити в групу ризику, психолог радить стежити за своїм емоційним станом, достатньо відпочивати і сміливо домовлятися з керівником про зміни умов праці. І деякі поради поза роботою:

"Необхідно знайти якесь джерело, де ви будете отримувати приємні емоційні переживання", - рекомендує спеціаліст. Це може бути нове хобі, поновлення спілкування з давніми знайомими або просто систематичні прогулянки на природі.

Нагадаємо, 28 травня повідомлялося, що Всесвітня організація охорони здоров’я внесла ігроманію та втому у свій офіційний список хвороб.

Відео Чим небезпечне професійне вигорання і як не потрапити в зони ризику

Професійне вигорання – від нього страждає вже більше половини українських працівників. Експерти вважають, що до 2020 року це буде справжньою пандемією на ринку праці. Чим небезпечне емоційне вигорання на роботі і як не потрапити в зони ризику? Досліджував Сніданок.

Чим небезпечне професійне вигорання і як не потрапити в зони ризику

Залиште свій коментар

Вибір редакції