Правда чи міф: наскільки контактні лінзи або окуляри шкодять очам

Автор
Тетяна МележикТетяна Мележик
Дата публікації
Перегляди
2493
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Правда чи міф: наскільки контактні лінзи або окуляри шкодять очам

Як окуляри і контактні лінзи впливають на зір? / Фото: Pexels

Про здоров'я людини існує чимало міфів. Особливо багато різноманітних тверджень про зір. Читайте в матеріалі ТСН.ua, чи шкодять контактні лінзи або окуляри очам.

Наприклад, існує думка, що окуляри та контактні лінзи можуть шкодити очам і навіть викликати звикання. Однак, в Американській академії офтальмології запевняють, що це міф, у який не варто вірити.

Коли потрібно носити окуляри або контактні лінзи? Якщо лікар рекомендує одягати їх під час читання, роботи за комп'ютером чи на постійній основі, варто дослухатися до поради.

Як стверджує Американська академія офтальмології, завдяки постійному носінню контактних лінз або окулярів можна значно зменшити навантаження на очі. І це жодним чином не може викликати звикання чи виникнення нових проблем із зором.

Ще один міф, який спростувала Американська академія офтальмології, стосується того, чи можна носити окуляри за неправильним рецептом. Виявляється, що можна. Вони жодним чином не нашкодять очам.

Коли потрібно носити окуляри

Лікарка-офтальмологиня Наталія Кубрак вважає, що окуляри потрібно носити в більшості випадків, коли гострота зору погіршується і це викликає дискомфорт.

Також їх носіння виписує лікар у тому разі, коли людина бачить менше ніж 7-8 рядків на таблиці для перевірки зору.

За якого зору потрібні окуляри:

  • короткозорість — довжина ока більша за ідеальну (23 мм), за такого дефекту людина чітко бачить прилеглі предмети, але ті, що на далекій відстані стають розмитими;
  • далекозорість — довжина ока менша за 23 мм, людина чітко бачить предмети на далекій відставні, але поблизу вони стають розмитими;
  • астигматизм — недолік оптичної системи, коли існує неправильна форма кришталика чи рогівки, тому світло по сітківці розподіляється нерівномірно і зображення можуть здаватися розтягнутими або розмитими;
  • пресбіопія — вікові зміни зору у людей старше 40-45 років, адже з віком очі втрачають свою еластичність і фокусування на прилеглих об'єктах погіршується.

Що буде, якщо не носити окуляри за проблем із зором

Якщо у людини поганий зір, але вона відмовляється носити окуляри, м'язи органів зору будуть постійно напружуватися, щоб компенсувати недоліки рефракції (фокусування зображення на сітківці ока). Як результат, вони не будуть відпочивати. Через певний час така напруженість призведе до того, що м'язи припинять давати раду із цим завданням і зір почне погіршуватися.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2493
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація