Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Правильне харчування, вакцинація і табу на шкідливі звички: Супрун нагадала про здоровий спосіб життя

7 квітня відзначають Світовий день здоров’я.

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун нагадала українцям про здоровий спосіб життя у Всесвітній день здоров’я, який відзначають 7 квітня.

Супрун нагадала, що треба “підтягнути”, щоб краще піклуватися про себе та близьких.

Харчування

Щоб жити довго та здорово, варто зменшити у своєму раціоні булочки, цукор, сіль та ковбасу. Крім того, варто споживати необхідну кількість води, їсти овочі, фрукти, рибу, яйця і молочні продукти. Здорова дієта допоможе зменшити ризики захворіти на серцево-судинні хвороби, діабет 2 типу та деякі види раку.

Фізична активність

Надмірне сидіння сповільнює обмін речовин. Це впливає на здатність організму регулювати рівень цукру в крові, метаболізувати жири, негативно впливає на тиск та послаблює м'язи й кістки. Помірна фізична активність зменшить ризи появи надмірної ваги і розвиток серйозних хвороб внутрішніх органів.

Відмова від шкідливих звичок

Варто відмовитися від вживання алкоголю і куріння. А люди, які курять сигарети, у 15-30 разів частіше отримують рак легень або вмирають від цієї хвороби, ніж люди, які не курять.

Вакцинація

Щеплення допоможуть вберегтися від інфекційних хвороб, якщо немає до них імунітету. За даними ВООЗ, вакцинація запобігає від двох до трьох мільйонів смертей щороку. Ще півтора мільйонів смертей можна було б уникнути, якщо покращити охоплення вакцинацією.

Профілактичні обстеження

80% смертей в Україні спричиняють захворювання, які викликає пізній початок лікування, зокрема, рак, діабет та серцево-судинні хвороби. Регулярні огляди у лікаря - один зі способів захистити себе та свою сім’ю.

Обрати свого лікаря

Понад 27 мільйонів українців вже обрали своїх лікарів. Сімейний лікар -  це гарантія кваліфікованої консультації щодо більшості питань, які стосуються здоров’я.

Знати свої права в системі охорони здоров’я

За словами Супрун, це не тільки елемент здорового способу життя, а й спосіб зробити здоровішою всю медичну систему. Трансформуємо охорону здоров’я, щоб випадки порушення прав людини не допускалися або ж відстежувалися більш ефективно та ніхто не міг уникнути відповідальності за свої дії.

Раніше Уляна Супрун заявила, що основною причиною смертності серед українців є серцево-судинні захворювання. В Україні також дуже поширений діабет 2-го типу, якому теж можна запобігти та лікувати без побічних ефектів.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції