Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Розпочався Світовий тиждень вакцинації: Супрун нагадала про важливість щеплення

Зі слів Супрун, українці не довіряють щепленням

Від 24 квітня розпочався Світовий тиждень вакцинації. Щеплення - єдина можливість захиститися від небезпечних хвороб, нагадує виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Вакцини працюють і врятували мільйони життів, каже вона. Утім, зараз серед українців існує недовіра до них. "Люди свідомо відмовляються від щеплень, коли в доступі є якісні вакцини. При цьому ми маємо беззаперечні докази їхньої ефективності", - резюмує Супрун.

Штучне зараження хворобами або варіоляцію задля набуття імунітету робили ще в Китаї у 9 сторіччі нашої ери. Тоді людині вводили вміст віспяних бульбашок хворого. Через кілька тижнів симптоми зникали, у людини з'являвся імунітет від хвороби. Поступово варіоляцію почали застосовувати в Англії та Америці. У 1796 році британський лікар Едвард Дженнер зробив справжнє щеплення від віспи: ввів збудника коров’ячої віспи синові свого садівника і в хлопця сформувався імунітет. А на початку почали виробляти вакцини у промислових масштабах і відкривати збудників туберкульозу, дифтерії, кашлюку, сказу.

"Протягом 20 століття науковці та лікарі шукали способи запобігання інфекційним хворобам. Люди зрозуміли, що вакцини можуть врятувати. З того часу розробили багато якісних та перевірених вакцин проти небезпечних хвороб. У  країнах існують Календарі профілактичних щеплень, але попри це ми досі боремося з недовірою до вакцин. Глобальний парадокс", - каже Супрун.

Раніше Уляна Супрун склала добірку поширених міфів про вакцинацію та їхнього розвінчання – серед іншого про шкідливий впив щеплення на імунітет, спричинення аутизму та заборону щеплення в Японії. Також урядовиця навела перелік умов, за яких щеплення все ж таки не можна робити. Раніше Супрун називала причини смертей після щеплення. Вона зазначила, що в Україні за період незалежності не зафіксовано жодної смерті через вакцинацію. Натомість через кір – вже десятки. Також урядовиця розповіла, як відрізнити небезпечну реакцію на щеплення. Зазвичай реакції минають і є нормальними.

ВідеоЧи мають право неповнолітні робити щеплення без дозволу батьків

Американські діти хочуть робити щеплення! У США розпочалася хвиля протестів серед підлітків, які всупереч волі своїх батьків вирішують пройти вакцинацію. Проте американське законодавство частіше на боці батьків. Чи можуть неповнолітні в Україні не погоджуватись із батьками – дізнавався Сніданок.  

Чи мають право неповнолітні робити щеплення без дозволу батьків

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції