Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Щеплення від міфів: як виготовляються індійські вакцини, якими щеплюється увесь світ

Заради експерименту ТСН вирушила до Індії на найвідоміший у світі завод із виготовлення вакцин. 

П’ять тисяч кілометрів за правдою. І пригоди гідні індійського кіно. Дві тезки - дві молоді мамусі - журналістка ТСН Ірина Маркевич та співачка Ірина Федишин подалися шукати істину про вакцинацію до самої Індії.

Сама співачка - як портрет нації. Одна дитина - щеплена, інша - ні. А в голові нав’язливий сумнів -  чи безпечне вакцинування.

"Через те що у неї двоє синів і  вона мама, вона була дуже сильно зацікавлена. І вона дуже сильно перебудувала свій гастрольний графік бо вона зайнята мама, щоб поїхати в Індію", - розповідає журналістка Маркевич.

Відео"Щеплення від міфів": наскільки безпечна вакцина з Індії

Команда ТСН відправилась в унікальне відрядження. На виробництво в Індію, якого не бачив іще жоден український телевізійник.Цілий тиждень за розслідуванням можна було стежити у спецпроекті "Щеплення від міфів". І сьогодні – фінал. То чому ж у самій Індії попри сумнівну гігієну, епідемій немає? А в Україні - вже другий рік лютує кір – у сюжеті ТСН.Тижня. 

"Щеплення від міфів": наскільки безпечна вакцина з Індії

Справжнє цунамі шанувальників очікувало на Ірину на вулицях Пуни. Білокоса красуня тут – божество. За словами журналістки, зі співачкою не прости хотіли сфоткатись. Давали дітей потримати. Там, де вона, зупинявся рух і торгівля. Деколи зупиняли нашу машину, коли бачили, що в ній сидить така білява красуня.

З Індією було пов’язано найбільше страхів мами-співачки. Натомість наша Ірина Маркевич у лавах тих, хто за вакцинацію. Її донька та і вона сама регулярно щеплюються згідно з національним календарем вакцинації.

Для співачки Ірини Федишин як і для нашої знімальної групи - це абсолютний ексклюзив. Вперше українське телебачення знімає індійський завод, де виготовляють вакцини для всього світу

"Там бувало багато таких людей як Білл Гейтс, принц Чарльз, нам надзвичайно тяжко було домовитися. Домовлялися з квітня", - розповідає журналістка.

Вона написала десятки офіційних листів. Визначальною у переговорах стала сумна українська статистика. Почуті цифри шокували індусів. В Україні найнижчий рівень вакцинації й імунізації у світі - на одному рівні з Екваторіальною Гвінеєю.

Прошарок щеплених в Україні – 19%. У самій Індії цей показник сягає 90%. Хоча здавалося б - більшість населення за межею бідності, на вулицях гори сміття і суцільний хаос. Але ці люди застраховані від смертельних недуг.

"До сіл, куди нема дороги і нема сімейного лікаря, просто збираються машини як в експедицію. Вони приїжджають і щеплюють дітей", - розповідає журналістка.

Щеплюються саме цими вакцинами  із місцевого заводу. Рівень безпеки вразив. Працівники кілька місяців навчаються як правильно одягатися, щоб лише зайти в стерильну зону.

Персонал проходить повне обстеження, вакцинацію, перевіряється на інфекційні хвороби та рани, навіть одна подряпина чи поріз на руці - і працівник не допускається до виробництва.

Це майже на 100% стерильне приміщення. Там особлива температура і вологість. А у повітрі лише молекули кисню - зайве не пропустять потужні фільтри. Найкращий доказ якості, за словами самих індусів, обсяги виробництва: за час існування завод виробив більйон доз, які розійшлися по всьому світу.

Дивний післясмак Індії. Країна контрастів, з якої наша знімальна група повернулася з однозначними висновками. І головне чим пишається наша журналістка Ірина Маркевич. Навернення її відомої тезки у ряди тих, хто довіряє вакцинації.

"Вона сказала: так, я готова щеплювати своїх дітей. І зрештою ми пішли і молодшого сина зчепили від 9 інфекцій а старший поновив свій календар зчеплень", - розповіла журналістка. Врешті й собі поновила щеплення від дифтерії - індійською вакциною, оскільки дорослим також варто поновлювати вакцину раз на десять років.

Мирослав Ганущак

Залиште свій коментар

Вибір редакції