Вчені закінчили клінічні випробування штучного органа і заявили, что він ефективніший за стандартну інсулінотерапію під час діабету.
Британські та швейцарські вчені завершили клінічні випробування штучної підшлункової залози у хворих на діабет другого типу на гемодіалізі.
Журнал Nature Medicine надає інформацію щодо експерименту.
Штучний орган дозволив утримувати рівні глюкози в крові в цільовому діапазоні на 15% часу більше за стандартну інсулінотерапію.
Інсулін під час цукрового діабету
Інсулін — білковій гормон, що виробляється підшлунковою залозою і регулює рівень цукру (глюкози) в крові. Це найважливіший регулятор проміжного обміну речовини.
Хворі на цукровий діабет змушені постійно контролювати рівень глюкози в крові і вводити інсулін. Їхня підшлункова залоза не дає раду з потребами організму.
На допомогу таким людям може прийти штучна підшлункова залоза.
Що таке штучна підшлункова залоза
Інсулінова помпа з сенсором — це і є підшлункова залоза. Цей орган постійно вимірює концентрацію глюкози в крові.
Ґрунтуючись на цих показниках, пристрій вивільняє інсулін в такій кількості, якій потрібен організму.
Вчені зі Швейцарії і Британії залучили до експерименту з помпою людей з діабетом другого типу, які потребують діалізу — очищення крові.
У дослідженнях брали участь 26 пацієнтів: 13 з них 20 днів використовували для лікування штучну підшлункову залозу, а потім впродовж 20 днів — стандартну терапію інсуліном.
А інша група з 13 пацієнтів навпаки — спочатку випробувала на собі стандартну терапію, а потім — помпу. Метою контролю глюкози в крові був діапазон 5,6-10,0 ммоль/л.
Коли пацієнти використовували штучну підшлункову залозу, вони перебували в цільовому діапазоні 52,8% усього часу, а коли отримували стандартну терапію інсуліном — 37,7%. Різніця становила 15%, що відповідає 3,5 години (p = 0,003).
Тож, контроль рівня глюкози в крові у пацієнтів з діабетом другого типу, які потребують діалізу, виявився надійнішим під час використання штучної підшлункової залози. Якщо клінічні випробування пройдуть успішно у групи пацієнтів з високим ризиком, то, швидше за все, іншим хворим на діабет технологія також дозволить домогтися гарних результатів. Клінічні випробування із більш широким колом пацієнтів з діабетом почнуть незабаром.