Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спалах ботулізму: у МОЗ розповіли, як українцям отримати сироватку для негайного лікування

Її можна отримати навіть у вихідні дні та неробочі години.

У Міністерстві охорони здоров’я заявили, що отримати протиботулінічну сироватку можна зі спеціалізованого складу ДП "Укрвакцина МОЗ України" у будь-який час, зокрема у вихідні чи неробочі години.

Про це йдеться на сайті МОЗ.

Так, для отримання сироватки необхідно звернутись безпосередньо до відповідального співробітника "Укрвакцина МОЗ України". Повну інструкцію надали обласним департаментам охорони здоров’я.

Як зазначається, введення протиботулінічної сироватки передбачено у разі встановлення імовірного або підтвердженого діагнозу ботулізм.

Також обов’язково слід повідомити територіальні органи Держпродспоживслужби та поінформувати органи місцевого самоврядування про виявлення випадку захворювання на ботулізм та необхідність запобігти виникненню нових випадків захворювання.

Місця торгівлі, громадського харчування чи виробництва харчових продуктів, де могла бути придбана чи вироблена їжа, що спричинила ботулізм, мають бути перевірені. Органи місцевого самоврядування мають вжити належних заходів щодо встановленого джерела отруєння.

Як зазначили в МОЗ, в Україні спостерігається сезонне підвищення захворюваності на ботулізм – з початку 2018 року зареєстровано 46 випадків ботулізму, 53 потерпілих, 4 з них померли.

Нагадаємо, у Кропивницькому двоє юнаків "заробили" ботулізм від домашніх консервів. Домашнє сало та печінковий паштет вони куштували разом, перші симптоми з‘явилися наступного дня.

ВідеоУ яких продуктах ховаються збудники інфекційних хвороб

Цьогоріч спека б'є рекорди. У середині літа стовпчики термометрів сягнуть 40 градусів. За таких температур чимало продуктів можуть ховати в собі смертельну загрозу для нашого здоров'я. Четверо людей вже померло від ботулізму. У більшості випадків причина - в'ялена чи копчена риба, у якій ховалася інфекція. Також особливо небезпечним в літню пору є молоко. У яких ще продуктах ховаються збудники інфекційних хвороб? І як убезпечити себе від небезпек у спеку? 

У яких продуктах ховаються збудники інфекційних хвороб

Залиште свій коментар

Вибір редакції